pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2018
  • wyświetleń: 1132

Dofinansowanie do utylizacji azbestu w gminie Pawłowice

Gmina Pawłowice otrzyma prawie milion złotych dofinansowania do zadań związanych z usuwaniem azbestu z prywatnych domostw.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 gmina Pawłowice uzyskała dofinansowanie na program pt. "Unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Pawłowice, poprzez demontaż, utylizację oraz wymianę pokryć dachowych w budynkach prywatnych na terenie gminy". Pozyskane dofinansowanie to blisko 975 tys. zł. Limit dotacji to 8000 zł na tonę utylizowanego azbestu i będzie obejmować koszty związane demontażem i utylizacją azbestu oraz montażem nowego pokrycia dachowego.

Realizacja projektu zakłada usunięcie 118 ton azbestu z prywatnych domostw i obejmie lata 2019-2020. Nabór wniosków mieszkańców rozpocznie się po podpisaniu umowy dofinansowania oraz podjęciu stosownych uchwał przez radę gminy.

Dotychczas dofinansowanie usuwania azbestu odbywało się w przeważającej mierze z budżetu gminy. Można było pozyskać do 75% poniesionych kosztów, maksymalnie 5000 zł. Od roku 2005 gmina dopłaciła do utylizacji ok. 200 ton wyrobów zawierających azbest.

new / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.