pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 października 2018
  • 12 października 2018
  • wyświetleń: 1764

[ZDJĘCIA] Dziesiąte Pola Nadziei w Pawłowicach

Dzieci, młodzież i dorośli zasadzili siedemset sztuk cebulek żonkili na Polu Nadziei w Pawłowicach

Dziesiąte Pola Nadziei w Pawłowicach - 10.10.2018 · fot. UG Pawłowice


W środę, 10 października na terenie przy Gminnej Bibliotece Publicznej oraz Gminnym Zespole Oświaty w Pawłowicach, po raz dziesiąty została zorganizowana akcja "Pola Nadziei", której celem jest pamięć o osobach nieuleczalnie chorych i wsparcie hospicjów. W centrum Pawłowic są to już drugie pola nadziei, pierwsze powstały w 2009 roku również przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Akcja tradycyjnie połączona była z kwestą na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach, z którym gmina Pawłowice współpracuje w ramach tej międzynarodowej akcji.

Wszystkich zebranych powitali wójt Franciszek Dziendziel oraz katechetka ze Szkoły Podstawowej w Warszowicach Monika Poźniak, która na swoich lekcjach porusza temat pól nadziei. W przeprowadzenie akcji zaangażowały się przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 w Pawłowicach, uczniowie z gminnych podstawówek z Pawłowic, Golasowic i Warszowic, młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach, a także radni, dyrektorzy gminnych jednostek oraz pracownicy Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Na zakończenie przedszkolaki przekazały wójtowi kosz z papierowymi żonkilami, który można zobaczyć na parterze w urzędzie gminy.

"Pola Nadziei" to coroczna kampania na rzecz osób nieuleczalnie chorych, które potrzebują stałej opieki medycznej. Na jesień sadzone są cebulki żonkili rozkwitających wiosną. Z tej okazji zbierane są datki na rzecz hospicjów. Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie jako pierwsze zbierało w ten sposób fundusze na rzecz opieki dla ludzi terminalnie chorych. Od 2003 roku w akcję włączają się inne miasta i hospicja, aby szerzyć ideę pomocy ludziom cierpiącym. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Celem prowadzonej akcji jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.