pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2018
  • 28 października 2018
  • wyświetleń: 4976

Pies Filon zebrał ponad 5,7 tys. zł dla zwierząt z Przystani Ocalenie

York Filon to pies niezwykły. Oprócz tego, że ma swój fanpage na Facebooku pod nazwą "Śmieszny żywot psa Filona", to jeszcze pomaga innym. W ostatnim czasie przeprowadził zbiórkę na rzecz potrzebujących zwierząt z Przystani Ocalenie.

pies Filon
Pies Filon prowadzi zbiórkę pieniędzy dla zwierząt z Przystani Ocalenie · fot. Śmieszny żywot psa Filona


- To już druga prowadzona na profilu Filona zbiórka. Pierwsza, która odbyła się wiosną, przeznaczona została dla podopiecznych Fundacji Zwierzęca Arkadia (zebraliśmy ponad 6 tys. zł). Teraz zbieramy na Fundację Przystań Ocalenie - informowała Urszula Gutowska, opiekunka Filona.

Zbiórka prowadzona była za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. Pies Filon codziennie zachęcał na swoim profilu do wsparcia akcji.

- Z zadeklarowanej kwoty 5000 zł udało się zebrać... 5750 zł! Oznacza to, że wpłacający wykonali 115 procent normy! Na zrzutkę było 177 wpłat - osób wpłacających nieco mniej, bo niektórzy wpłacali kilkukrotnie - mówi Ula Gutowska. - Bardzo, bardzo dziękujemy! Plessowi za informację, mieszkańcom miasta za wpłaty i chęć pomocy zwierzakom. Za jakiś czas postaramy się zorganizować kolejną zrzutkę - jeszcze nie wiemy, na jaki konkretnie cel - zapowiada.Fundacja Przystań Ocalenie powstała dla zwierząt. - Naszym priorytetem jest wsparcie przytuliska dla koni oraz innych braci mniejszych. Miejsce to stworzyliśmy w oparciu o działanie Stowarzyszenia Komitet Pomocy dla Zwierząt, prowadzącego właśnie przytulisko dla koni oraz innych zwierząt "Przystań Ocalenie" - informują twórcy Fundacji.

Swój dom znajdują tam zmęczone, schorowane, często wyeksploatowane do granic możliwości zwierzęta. Wśród ich podopiecznych znajdziemy ponad setkę koni, krowy, świnie, kozy, owce, kury, osły i wiele, wiele innych. - Podczas wieloletniej działalności Komitet często napotykał szereg problemów przy próbach utrzymania przytuliska, dlatego wierzymy, że specjalnie powołana do życia Fundacja pozwoli zrobić jeszcze więcej dla poprawy losu zwierząt. Fundacja będzie również prowadzić działalność gospodarczą, z której cały dochód przeznaczamy na działalność statutową fundacji. Naszym celem jest także uświadamianie w zakresie ochrony zwierząt, a także zaszczepianie empatii jak najmłodszym członkom naszego społeczeństwa. To jest nasze największe pragnienie, misja, dla której powstała fundacja Przystań Ocalenie - mówią pracownicy ośrodka.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.