Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 października 2018
  • wyświetleń: 6948

Trzech nietrzeźwych kierowców i dwukrotna próba ucieczki

W miniony weekend w ręce pszczyńskiej drogówki wpadło trzech amatorów jazdy na podwójnym gazie. Dwóch z nich miało w swoim organizmie przeszło 3 promile alkoholu. Ten wynik nie napawa optymizmem, tym bardziej, że jeden z nich uciekał przed patrolem policji.

W sobotę kilka minut po północy na ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach podejrzenia policjantów wzbudziło zachowanie 42-letniego kierowcy Toyoty Yaris. Jego wynik przekroczył promil alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia, pół godziny po 20.00 na ul. Katowickiej w Pszczynie policjanci drogówki zdołali zatrzymać do kontroli 41-letniego kierowcę Peugeota 206. Mężczyzna podczas jazdy samochodem wielokrotnie nie stosował się do znaków drogowych i dodatkowo dwukrotnie podjął próbę ucieczki przed patrolem policji. Badanie alkomatem wskazało ponad 3 promile.

Z kolei w niedzielę kilka minut po 12.00 na ul. Paderewskiego w Piasku policjanci z drogówki po sprawdzeniu stanu 43-letniego kierowcy VW Polo stwierdzili, że przemierzał ulice mając we krwi przeszło 3 promile alkoholu.

- Jako policjanci i tym samym najczęstszy świadkowie tragedii spowodowanych zabronionymi "promilami za kółkiem" apelujemy! Reagujmy, nie gódźmy się na nietrzeźwych kierowców na drodze. Oni nie mają prawa na nią wyjechać, a my mamy prawo do ich wykluczenia z ruchu. Jak? Wystarczy zadzwonić i wybrać numer do najbliższej jednostki policji lub numer alarmowy. Pamiętajmy! "Nie reagujesz- akceptujesz" - apelują mundurowi.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.