Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2655

Zakończono prace wokół Szkoły Podstawowej w Kobiórze

W pierwszej połowie sierpnia zakończyła się inwestycja związana z zagospodarowaniem terenu wokół Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kobiórze.

Zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej w Kobiórze - 10.08.2018 · fot. UG Kobiór


W ramach inwestycji, w okresie od dnia 29 marca do dnia 3 sierpnia wykonano zakres robót obejmujący: ułożenie kanalizacji deszczowej, przebudowę chodnika w ciągu ul. Tuwima o nawierzchni z kostki betonowej, 12-stanowiskowy parking dla samochodów osobowych oraz jednym miejscem postojowym dla osób niepełnosprawnych, drogą manewrową wraz z wjazdem i wyjazdem na ul. Tuwima o nawierzchni z kostki betonowej. Parkingi od chodnika oddzielono ścianą oporową.

Ponadto dokonano zwężenia istniejącego chodnika łączącego parking z placem przed szkołą oraz nowy chodnik dla uczniów o nawierzchni z kostki brukowej betonowej. Na terenie szkolnym dokonano wymiany nawierzchni drogi dojazdowej z trylinki na nawierzchnię z kostki betonowej. Siłownia zewnętrzna została wyposażona w dojścia z płyt betonowych chodnikowych.

Jak informuje Urząd Gminy, w chwili obecnej trwa procedura związana z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Zgodnie z prawem budowlanym zawiadomiono Państwową Powiatową Straż Pożarną w Pszczynie oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach o zakończeniu robót budowlanych i zamiarze przystąpienia do użytkowania zrealizowanej inwestycji.

Kolejnym krokiem będzie wystąpienie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Pszczynie z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie. Wartość robót budowlanych, wraz z niezbędnymi do prawidłowej realizacji projektu robotami dodatkowymi, wyniosła około 247.000 zł.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.