Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2018
  • 3 września 2018
  • wyświetleń: 11669

[WIDEO i ZDJĘCIA] Festiwal folklorystyczny w Pszczynie

Zespoły folklorystyczne z Gruzji, Panamy, Meksyku, Indii i Serbii, a także z Katowic, Cieszyna i ziemi pszczyńskiej wystąpiły w Pszczynie podczas koncertu wieńczącego tegoroczny, 31. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny.Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny to jedno z największych wydarzeń tego typu na Śląsku. 31. edycja imprezy rozpoczęła się 25 sierpnia w Siemianowicach Śląski, a swój finał miała 2 września w Pszczynie. W trakcie dziewięciu dni kilkuset artystów z całego świata miało okazję zaprezentować folklor swoich regionów w trakcie koncertów na terenie całego województwa śląskiego: Siemianowicach Śląskich, Tychach, Brennej, Ustroniu, Cieszynie, Chorzowie, Psarach i Pszczynie.

Festiwal Folklorystyczny - 2.09.2018 · fot. Powiat


Finał w Pszczynie zainicjowany został przez Renatę Nowok, kierownik artystyczną Zespołu Regionalnego Ćwiklice oraz starostę pszczyńskiego, Pawła Sadzę. - Wyobrażam sobie, że taka impreza przyczyni się do większego zainteresowania folklorem wśród mieszkańców i więcej osób będzie chciało brać w tym udział. Folklor to jest coś naprawdę niezwykłego i coś, co warto robić - podkreślała Renata Nowok.Licznie zebranych na pszczyńskim rynku widzów przywitał wicestarosta Krystian Szostak - Bardzo się cieszę, że ten festiwal dotarł wreszcie do Pszczyny. Dzięki temu będziemy mogli przez kilka godzin zobaczyć nie tylko nasz rodzimy folklor, ale poznać kulturę z całego świata - mówił Krystian Szostak.Choć z powodu zmiennej pogody korowód ulicami miasta nie mógł się odbyć, zaproszeni artyści dali z siebie wszystko podczas występów na scenie. W ciągu prawie pięciu godzin mogliśmy podziwiać taniec i muzykę wykonawców z Gruzji, Panamy, Meksyku, Indii i Serbii. Wystąpili także m.in. Studencki Zespół Pieśni i Tańca Katowice, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, reprezentujące ziemię pszczyńską: Zespół Regionalny "Ćwiklice", "Młode Pszczynioki" z SP nr 2, Zespół Regionalny "Jedynka" z Pszczyny.new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.