pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2018
  • wyświetleń: 4795

Nowe światła na przejściu dla pieszych na DK-1 w Kobiórze

Na kobiórskim odcinku drogi krajowej nr 1 powstaje nowa sygnalizacja. Za 130 tysięcy złotych zamontowane zostaną światła przy przejściu dla pieszych na wysokości skrzyżowania z ulicą Ołtuszewskiego.

DK1, Kobiór, Światła, Sygnalizacja
Budowa sygnalizacji na DK-1 w Kobiórze · fot. UG Kobiór


- Ryzyko przejścia lub przejazdu przez DK1 w Kobiórze można śmiało porównać z "rosyjską ruletką", uda się albo się nie uda - napisał na swojej stronie internetowej Urząd Gminy w Kobiórze i dodaje, że od kilku lat czynione były starania o poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie.

Do budowy sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych przez DK-1 udało się przekonać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na początku tego roku. Z racji tego, iż inwestycja nie była ujęta w planach GDDKiA na najbliższe lata, to koszty wykonania instalacji w kwocie około 130 tysięcy złotych będzie musiała pokryć gmina Kobiór. Prace instalacyjne w formule "Projektuj - Buduj" wykonuje obecnie firma Palian z Tychów.

- Jesteśmy wdzięczni Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że przejęła na siebie koszty remontu istniejących chodników na przejściu przez DK-1. Gminna brygada wykonała również przesunięcie ogrodzenia posesji w tym rejonie, aby poprawić bezpieczeństwo zjazdu na ul. Ołtuszewskiego. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie wszystkie prace zostaną wykonane i skończy się horror pieszych i rowerzystów korzystających z tego przejścia - czytamy na stronie urzędu. - Liczymy na to, że sygnalizacja ułatwi również przejazd przez DK-1 pojazdami i maszynami rolniczymi.

Lokalizacja:

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.