pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 maja 2018
  • 27 maja 2018
  • wyświetleń: 14699

Śląski Odział NFZ ogłosił konkurs na prowadzenie szpitala w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom o rokowaniach, Śląski Oddział NFZ ogłosił konkurs ofert o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie szpitalne na obszarze powiatu pszczyńskiego. Oznacza to, że starostwo powiatowe może nie być jedynym organem ubiegającym się o prowadzenie szpitala w Pszczynie.

Szpital w Pszczynie
Śląski Odział NFZ ogłosił konkurs na prowadzenie szpitala w Pszczynie · fot. BM / pless.pl


Przypomnijmy, że 17 kwietnia doszło do spotkania powiatowego zespołu ds. szpitala z dyrekcją Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach. Podczas niego ustalono, że - najbardziej prawdopodobną możliwością, w kierunku której będziemy zmierzać, jest przystąpienie powiatu do specjalnej procedury konkursowej - rokowań. Zgodnie z deklaracją NFZ - formuła rokowań gwarantuje zachowanie kontraktu dla szpitala w pełnej kwocie. Rozwiązanie to spowoduje także, że Szpital Powiatowy w Pszczynie znajdzie się poza siecią szpitali, a kontraktowanie odbywać się będzie w drodze konkursu. Otrzymaliśmy zapewnienie, że rokowania będą dotyczyć wszystkich dotychczasowych zakresów działania szpitala w Pszczynie - informował wówczas starosta Paweł Sadza.

W środę, 23 maja Śląski Oddział NFZ ogłosił jednak konkurs ofert o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu: ortopedii i traumatologii narządu ruchu, położnictwa i ginekologii, neurologii, neonatologii, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, geriatrii, anestezjologii i intensywnej terapii oraz świadczeń w izbie przyjęć (IP). Termin składania ofert upłynie 6 czerwca, a ich otwarcie zaplanowano na dzień 8 czerwca.

Jak udało się nam dowiedzieć, w konkursie nie wystartuje Centrum Dializa. - Żeby startować w tym konkursie trzeba dysponować obiektem na terenie Pszczyny, a my takiego nie posiadamy. Z uwagą będziemy natomiast śledzić jakie obiekty zaproponują podmioty, które w tym konkursie będą uczestniczyć i czy któryś zgłosi obecny budynek szpitala w Pszczynie, gdyż dotąd przedstawiciele NFZ informowali, że nie spełnia on wymagań p.poż. i stwarza zagrożenie dla pacjentów - poinformował Witold Jajszczok, rzecznik prasowy Centrum Dializa Sp. z o.o.

O tym, kto od 1 lipca będzie prowadził leczenie na terenie powiatu pszczyńskiego, dowiemy się 20 czerwca. Umowa z wyłonionym w drodze konkursu podmiotem będzie obowiązywać od 1 lipca 2018 roku do 30 czerwca 2021 roku.

- Chętnie przyjmiemy kontrakt i nie ma znaczenia, czy nastąpi to w drodze rokowań czy konkursu. Najważniejsze, żeby NFZ dotrzymał słowa, że umożliwi dalsze funkcjonowanie szpitala w Pszczynie w pełnym zakresie, bo tego oczekują mieszkańcy powiatu pszczyńskiego. To dla naszych mieszkańców najlepsze rozwiązanie. W ostatnich tygodniach zrealizowaliśmy wiele działań, które umożliwią nam prowadzenie szpitala. Trwa przygotowanie naszej oferty konkursowej i wierzymy, że od 1 lipca mieszkańcy będą mogli być leczeni w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.