pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 maja 2018
  • 27 maja 2018
  • wyświetleń: 18665

[WIDEO] Wystartował Pszczyński Rower Miejski: 8 stacji i 80 rowerów!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pszczyński Rower" podaj

W Pszczynie i Goczałkowicach działa już w pełnej skali system samoobsługowych wypożyczalni rowerów. Otwarcia w piątek, 25 maja dokonali burmistrz Dariusz Skrobol, wójt Gabriela Placha oraz przedstawiciel firmy NextBike - Marek Pogorzelski. Do dyspozycji mieszkańców i turystów oddanych zostało 8 stacji, pomiędzy którymi można przemieszczać się na 80 fabrycznie nowych rowerach z kompletnym wyposażeniem.

Inauguracja roweru miejskiego w Pszczynie - 25.05.2018 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


W tym roku mieszkańcy będą mieli większy wybór i więcej możliwości. W gminie Pszczyna stacje będą zlokalizowane w sześciu miejscach: na rynku, os. Piastów, os. Stara Wieś i os. Daszyńskiego, a także na dworcu PKP i przy Ośrodku Sportów Wodnych. Ponadto, dzięki współpracy z gminą Goczałkowice-Zdrój dwie stacje pojawiły się na koronie zapory oraz w uzdrowisku.

- Bardzo się cieszę, że program realizujemy wspólnie z Gminą Goczałkowice, co pozwoliło zwiększyć atrakcyjność naszej oferty. Przeanalizowaliśmy dane, z których wynika, że bardzo wielu mieszkańców wypożyczało rowery w ramach bezpłatnych 30 minut. Dlatego postanowiliśmy, aby nie skracać czasu darmowego wypożyczenia. Od kilku lat obserwujemy w gminie wzrastające zainteresowanie aktywnymi formami wypoczynku. Staramy się systematycznie inwestować w infrastrukturę. W najbliższym czasie na terenie gminy powstanie 20 km ścieżek rowerowych, na które Urząd Miejski przeznaczy ponad 18 mln zł. Większość to środki europejskie - mówi burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

Loading...


- System rowerów miejskich sprawdził się w wielu miastach na całym świecie, również Polsce. Od tego roku, ten przyjazny dla otoczenia i środowiska, bijący rekordy popularności, alternatywny środek transportu umożliwi poruszanie się w obrębie Goczałkowic-Zdroju i Pszczyny. Mam nadzieję, że będzie to trafiona propozycja skierowana zarówno do osób przyjezdnych jak i mieszkańców, że brak własnego roweru nie będzie już przeszkodą, by wybrać się na małą wycieczkę, krótki wypad w plener lub dojechać np. do pracy - mówi Gabriela Placha, wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój.

- Cieszę się, że po udanym ubiegłorocznym programie pilotażowym rower miejski powraca do Pszczyny na stałe. Nie tylko zresztą do Pszczyny - w tym roku rowery będzie też można wypożyczać w Goczałkowicach-Zdroju. Tym samym Pszczyński Rower Miejski jest pierwszym systemem rowerowym na Śląsku, który swoim zasięgiem obejmuje dwie gminy - mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska, operatora Pszczyńskiego Roweru Miejskiego.

Inauguracja roweru miejskiego w Pszczynie - 25.05.2018
Stacja roweru miejskiego w Pszczynie - 25.05.2018 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Pierwsze 30 minut każdej przejażdżki jest bezpłatne. Za wypożyczenie nieprzekraczające godziny zostanie naliczona opłata 1 zł, z drugą godzinę - 2 zł, za trzecią - 3 zł, a za czwartą i każdą następną po 4 zł.

W tym roku można już wypożyczać rowery Nextbike m.in. w Katowicach, Tychach, Gliwicach i Zabrzu. Wkrótce zostaną również uruchomione systemy rowerowe m.in. w Jastrzębiu-Zdroju, Sosnowcu, Świętochłowicach i Siemianowicach Śląskich.

Z Pszczyńskiego Roweru Miejskiego będzie można korzystać do końca września. W kolejnych latach sezon zacznie się jednak wcześniej, bo już przed majówką.

BM, Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pszczyński Rower

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pszczyński Rower" podaj