Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 maja 2018
  • wyświetleń: 3650

Eleganckie gadżety do nabycia w ramach wystawy Muzeum Zamkowego

Najnowszej wystawie Muzeum Zamkowego w Pszczynie pt. "Orzeł Czarny. Orzeł Biały. Ziemia pszczyńska 1914-1922. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości" towarzyszy kolekcja starannie dobranych akcesoriów i gadżetów.

Kolekcja eleganckich gadżetów do nabycia w ramach
Kolekcja eleganckich gadżetów do nabycia w ramach wystawy "Orzeł Czarny. Orzeł Biały. Ziemia pszczyńska 1914-1922. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości"


W Stajniach Książęcych oraz w sklepie internetowym można nabyć wysokiej jakości t-shirty dla pań i panów, bawełnianą torbę, folder i notes, a także kolekcję pocztówek z bohaterami wystawy.

Kolekcja eleganckich gadżetów do nabycia w ramach
Kolekcja eleganckich gadżetów do nabycia w ramach wystawy "Orzeł Czarny. Orzeł Biały. Ziemia pszczyńska 1914-1922. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości"


W 2018 r. mija setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Muzeum Zamkowe w Pszczynie przygotowało wystawę czasową poświęconą dziejom ziemi pszczyńskiej w okresie od 1914 do 1922. Prezentowana jest w budynkach dawnych Stajni Książęcych w Pszczynie - Wozowni i Młynie. Lata 1914-1922 to dla Górnoślązaków czas śmierci, przemocy i biedy, ale również nadziei, ambitnych planów i marzeń o lepszej przyszłości.

Chcesz się dowiedzieć, jak doszło do tego, że w ciągu ośmiu lat ziemia pszczyńska stanowiąca wschodni fragment potężnego cesarstwa niemieckiego stała się częścią odrodzonej po 123 latach Polski? Dlaczego przystąpienie Niemiec do I wojny światowej zainicjowało ten proces? Jaką rolę odegrali w tym książęta pszczyńscy, a jaką zwykli mieszkańcy? Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza do odbycia niezwykłej podróży sto lat wstecz.Wystawa "Orzeł czarny. Orzeł biały. Ziemia pszczyńska 1914-1922. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości" dostępna będzie do zwiedzania do 31 marca 2019 r. Więcej informacji na temat ekspozycji znajdziecie w naszym artykule: "Historyczne dzieje ziemi pszczyńskiej na wystawie" .

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.