pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 maja 2018
  • wyświetleń: 5519

Ruszyła 4. edycja akcji "Zdobywamy szczyty dla hospicjum" - cel 35 tys. zł

1 maja Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie rozpoczęło 4. edycję ogólnopolskiej akcji "Zdobywamy szczyty dla hospicjum". W zeszłym roku zdobywcy szczytów łącznie zdobyli 62.558 punktów, co przełożyło się na kwotę ponad 31 tysięcy złotych, które hospicjum otrzymało od indywidualnych darczyńców i firm. W tym roku pszczyńskie hospicjum chce uzbierać 35 tys. złotych, aby każdy zdobyty na szlaku kilometr był wart minimum 50 groszy.

Z hospicjum w górach, z sercem przy chorych
Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" z Pszczyny na trasie na szczyt Klimczoka w Beskidzie Śląskim w 2017


Szczyty są w tej akcji symboliczne. Dla chodzących po górach to cel wędrówki i wysiłku, ale także satysfakcji. Dla wolontariuszy pszczyńskiego hospicjum, które nieprzerwanie opiekuje się chorymi od 19 lat, celem jest wybudowanie hospicjum stacjonarnego. Dlatego akcja ma dwie płaszczyzny: finansową oraz sportowo-rekreacyjną dla miłośników gór, którzy mogą przemierzać szlaki z myślą o chorych i cierpiących. Wędrujący po górach zbierają punkty, które przeliczane są na złotówki w zależności od ofiarności darczyńców wpłacających w tym czasie pieniądze na budowę hospicjum.

Z hospicjum w górach, z sercem przy chorych
Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" z Pszczyny na trasie na szczyt Grzesia w Tatrach w 2017


Zapraszamy do wsparcia finansowego akcji "Zdobywamy szczyty dla hospicjum" zarówno darczyńców indywidualnych, jak i firmy. Ta akcja zachęca do tego, by pomóc hospicjum, ale także propaguje zdrowy styl życia i empatię w stosunku do ludzi potrzebujących, chorych. W otoczeniu gór i przyrody myśl o cierpiących może stać się impulsem do tego, aby realnie im pomóc. Dom Ojca Pio, w którym będzie działać dzienny ośrodek dla osób niesamodzielnych i hospicjum stacjonarne jest bardzo realną pomocą − wyjaśnia Teresa Buczak, prezes Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

W 2017 rroku zdobywcy szczytów łącznie zdobyli 62.558 punktów, co przełożyło się na kwotę 31.279 złotych, które hospicjum otrzymało od indywidualnych darczyńców i firm. Darczyńcy wspierają Zdobywców, zdobywcy osiągają szczyty i każdy pomaga wybudować hospicjum. W tym roku organizator akcji - pszczyńskie hospicjum chce uzbierać 35 tys. złotych, aby każdy zdobyty na szlaku kilometr był wart minimum 50 groszy.

Z hospicjum w górach, z sercem przy chorych
Stowarzyszenie Wichura z Pszczyny w Alpach w 2017


Już dziś organizatorzy zapraszają na uroczysty koncert na podsumowanie akcji, na którym wędrującym wręczone zostaną złote, srebrne lub brązowe odznaki w zależności od zdobytych punktów, a najhojniejszym darczyńcom szczególne podziękowania.

W 2017 roku do udziału w akcji zgłosiło się blisko pół tysiąca osób, 29 z nich otrzymało złote odznaki. Najwięcej punktów zdobył Mateusz Żupa z Piasku (1042 punkty), Jerzy Siłuch z Warszawy (1018 i Jan Pryszcz z Pszczyny (985); wśród pań − Lucyna Dziędziel z Jankowic (902).

Z hospicjum w górach, z sercem przy chorych
Stowarzyszenie Wichura z Pszczyny na Olimpie w Grecji w 2017


Do udziału w akcji zgłaszają się osoby indywidualne, rodziny i grupy zorganizowane. W tym roku jest to m.in. grupa uczestników kursu na przewodnika beskidzkiego, który organizuje Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich z Katowic; osoby zrzeszone w Akademii Pięknego Czasu w Czechowicach-Dziedzicach, czy Stowarzyszenie Wichura z Pszczyny.

Według regulaminu akcji − na www.hospicjumojcapio.pl − uczestnicy zdobywają: 1 punkt za każdy kilometr i 1 punkt za każde 100 metrów podejścia. Złotą odznakę można otrzymać za minimum 600 punktów; trasy wycieczek poddanych punktacji nie mogą się powtarzać. Akcja trwa od 1 maja do 30 listopada 2018 roku.
Regulamin akcji i Karta zgłoszenia znajdują się na www.hospicjumojcapio.pl w zakładce "Przyłącz się!".

Z hospicjum w górach, z sercem przy chorych

ups / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.