pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 maja 2018
  • wyświetleń: 4089

Pawłowickie liceum współpracuje z WSPS w Dąbrowie Górniczej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

W celu stworzenia jak najlepszych warunków kształcenia młodzieży w klasach medycznych
w Zespole Szkół Ogólnokształcących im Jana Pawła II w Pawłowicach, w kwietniu zostało podpisane porozumienie pomiędzy gminą Pawłowice a Wyższą Szkołą Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej.

Pawłowickie liceum współpracuje z WSPS w Dąbrowie
Od lewej: Roman Szopa - Kanclerz Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, Andrzej Wowra - Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach, Franciszek Dziendziel - wójt gminy Pawłowice. · fot. UG Pawłowice


Dzięki niemu uczniowie klas medycznych rozpoczynający naukę w roku szkolnym 2018/2019 oraz 2019/2020 będą mieli okazję odbyć zajęcia z mikrobiologii, biochemii, biofizyki w laboratoriach bądź w innych pomieszczeniach wyposażonych w odpowiedni sprzęt i urządzenia, znajdujących się w WSPS. Natomiast w Pawłowicach pracownicy uczelni będą przeprowadzać zajęcia w formie wykładów, pogadanek czy zajęć o charakterze praktycznym.

Pawłowickie liceum współpracuje z WSPS w Dąbrowie
Od lewej: Roman Szopa - Kanclerz Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, Andrzej Wowra - Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach. · fot. UG Pawłowice


Gmina podobne porozumienie podpisała w marcu z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym
nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Utworzenie klas medycznych w pawłowickim ZSO przy współpracy z WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju oraz WSPS w Dąbrowie Górniczej nie tylko poszerzy spektrum możliwości kształcenia lokalnej młodzieży, ale również da gwarancję wykształcenia przyszłej kadry medycznej, pielęgniarskiej i ratowniczej.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj