pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2018
  • 24 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3855

Urząd testuje wyświetlacze prędkości przy placówkach oświatowych

Urząd Miejski w Pszczynie od ubiegłego tygodnia testuje elektroniczne tablice wyświetlające pomiary prędkości. Urządzenia montowane w pobliżu szkół zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo.

radarowy wyświetlacz prędkości przy SP 18
Radarowy wyświetlacz prędkości pojawił się przy ul. Księżycowej · fot. Arkadiusz Gardiasz / Kolonia Jasna


Obecnie zamontowano dwa urządzenia. Jedno z nich znajduje się przy ul. Księżycowej na os. Kolonia Jasna, drugie przy ul. Katowickiej, w sąsiedztwie SP nr 2.

- Po zakończonych testach będziemy mogli podjąć decyzję dotyczącą tego, ile podobnych wyświetlaczy zakupić - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

miernik prędkości
Radarowy wyświetlacz prędkości pojawił się przy ul. Katowickiej · fot. UM Pszczyna


Przypominamy, że w ramach kampanii "Powiat Pszczyński - Bezpieczne Miejsce" już wkrótce starostwo zakupi minimum 10 wyświetlaczy prędkości rzeczywistej. - Pojawią się one w najbardziej niebezpiecznych miejscach, przy szkołach, na długich, prostych odcinkach, gdzie kierowcy nie respektują ograniczeń prędkości. Mam nadzieję, że w ślad za nami pójdą gminy powiatu i takie urządzenia będą na drogach gminnych również montowane - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza i dodaje, że na powiatowych drogach będzie wyświetlaczy co roku przybywać.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.