Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2379

Policyjne patrole wodne i rowerowe w Pszczynie

Każdego roku, wraz ze wzrostem wiosennych temperatur, pszczyńscy policjanci rozpoczynają sezon w patrolach rowerowych i wodnych. Przez najbliższe miesiące, na zalewach w Łące i w Goczałkowicach oraz w parku pszczyńskim, mundurowi będą pilnowali bezpieczeństwa spacerowiczów i turystów. Obecność stróżów prawa w tych miejscach ma ograniczyć ewentualne chuligaństwo i zniechęcić amatorów kąpieli w niedozwolonych miejscach.

Patrole rowerowe w Pszczynie, policja
Patrole rowerowe w Pszczynie · fot. KPP Pszczyna


W ciepłe dni zarówno park pszczyński, jak i plaża miejska nad łąckim akwenem, przyciąga tłumy. Podobnie sytuacja wyglądała w okolicach zapory w Goczałkowicach Zdroju. Przyjeżdżają tam zwolennicy spacerów, kąpieli słonecznych, ochłody w wodzie i sportów wodnych.Odwiedzający te miejsca popływać kajakiem, rowerem wodnym, a nawet żaglówką. Przez całe lato można też spotkać policyjne patrole wodne i rowerowe, czuwające nad zapewnieniem ładu i porządku.

Mundurowi będą kontrolowali jachty żaglowe oraz inne jednostki pływające, pod kątem właściwego wyposażenia w środki ratunkowe. Ich uwadze z pewnością nie umkną osoby kąpiące się w miejscach niedozwolonych, zanieczyszczające wodę i teren wzdłuż linii brzegowej. Na baczności powinni się mięć także ci, którzy "trudnią" się nielegalnym odłowem ryb. W ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", policjanci będą zwracali szczególną uwagę dzieci pozostawione bez opieki w okolicach zbiorników wodnych.

Stróże prawa pracujący na wodzie swoją służbę opierają głównie na przepisach ustawy o żegludze śródlądowej, prawie wodnym, rybactwie śródlądowym, ustawie o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych i oczywiście kodeksie wykroczeń oraz kodeksie karnym.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.