pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2018
  • 9 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 16549

Brytyjska firma chce kupić KWK Krupiński i zainwestować 600 mln zł

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kopalnia Krupiński w Suszcu - likwidacja" podaj

W czwartek, 5 kwietnia w Ministerstwie Energii odbyło się spotkanie ministrów Krzysztofa Tchórzewskiego i Grzegorza Tobiszowskiego z przedstawicielami NSZZ Solidarność oraz firmy Tamar Resources. Tematem rozmów była sprawa kopalni KWK Krupiński.

Krupiński Suszec, kopalnia JSW, węgiel, górnictwo
Brytyjska firma chce kupić KWK Krupiński i zainwestować 600 mln zł · fot. JSW S.A.


Brytyjska firma wyraziła chęć zakupu KWK Krupiński i zainwestowania ok. 600 mln zł. Ministerstwo energii chcąc sprawdzić, na ile propozycja ewentualnego inwestora dla kopalni jest realna, poprosiło Tamar Resources o przedstawienie dokumentów potwierdzających wiarygodność finansową przedsiębiorstwa i doświadczenie w tego rodzaju działalności.

Podczas spotkania minister energii przypomniał główne założenia programu restrukturyzacyjnego polskiego górnictwa. Poinformował jednocześnie, że program ratunkowy dla sektora musiał odbywać się z wykorzystaniem pomocy publicznej, w ramach której podjęto działania dla KWK Krupiński.

Przedstawiciele strony społecznej oraz brytyjskiej firmy Tamar zostali poinformowani, że ze względu na udzieloną wcześniej pomoc publiczną, zbycie kopalni jest możliwe, ale tylko na cele nie górnicze. Firma Tamar Resources zadeklarowała, że w przypadku ewentualnej inwestycji może samodzielnie podjąć się zmiany kategorii obiektu. Wyraziła także chęć podpisania listu intencyjnego w sprawie KWK Krupiński. W tej sytuacji Ministerstwo Energii zamierza przeanalizować rozmowy.

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski
Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski odebrał petycję od przedstawicieli protestujących w sprawie kopalni Krupiński · fot. Ministerstwo Energii


Tego samego dnia wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski odebrał petycję od przedstawicieli protestujących w sprawie kopalni Krupiński. Domagają się oni, by nieczynna obecnie kopalnia nie została sprzedana. - Jesteśmy otwarci na opinie strony społecznej i szanujemy każde zdanie, dlatego spotkałem się z protestującymi i wysłuchałem ich argumentów - podkreśla wiceminister Grzegorz Tobiszowski.

Rozmowy z brytyjską firmą nie mają na celu podjęcie decyzji ws. KWK Krupiński. Jest to pozytywna odpowiedź Ministerstwa Energii na prośby strony społecznej i kontynuacja dialogu w sprawach działań restrukturyzacyjnych w sektorze górniczym.

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski
Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski odebrał petycję od przedstawicieli protestujących w sprawie kopalni Krupiński · fot. Ministerstwo Energii

BM / pless.pl
źródło: Ministerstwo Energii

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kopalnia Krupiński w Suszcu - likwidacja

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kopalnia Krupiński w Suszcu - likwidacja" podaj