pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 6156

Policjanci zatrzymali kolejnych pijanych kierowców

Policjanci z Pszczyny poinformowali o kolejnych pijanych kierowców, którzy zostali zatrzymani na drogach naszego regionu. Funkcjonariusze znów apelują o to, by nie siadać za kierownicą po spożyciu alkoholu.

Do kilku zatrzymań kierowców doszło podczas ostatniego, świątecznego weekendu. W sobotę w Mizerowie na ulicy Wyzwolenia został zatrzymany do kontroli drogowej kierowca Reanult. Wyruszył w trasę pomimo cofniętych uprawnień, za to z blisko promilem alkoholu w organizmie.

Tej samej doby, pożegnał się ze swoim prawem jazdy także kierowca Mercedesa, który podczas badania stanu trzeźwości wydmuchał przeszło promil alkoholu. Wpadł w ręce policjantów na ul. Granicznej w Radostowicach, kilka minut przed 15.00.

W niedzielę w ręce mundurowych wpadł inny amator zabronionych wojaży. 23-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego przemierzał swoim Volkswagenem ulice Góry w gminie Miedźna już z przeszło promilem alkoholu we krwi.

W poniedziałek, kilka minut po godzinie 8.00, na "podwójnym gazie", goczałkowickim odcinkiem "jedynki" mknął swoją Dacią 50-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Miał pół promila alkoholu w swoim organizmie.

- Pocieszające jest jednak to, że coraz częściej reagujemy na tego typu nonszalancję co poniektórych uczestników ruchu. W dalszym ciągu jednak, szczególnie przy okazji świąt lub tzw. długich weekendów, pozostaje w społeczeństwie grupka osób, która po wspólnym biesiadowaniu z takimi amatorami jazdy "po kielichu" nie jest w stanie sprzeciwić się ich praktykom - komentuje ostatnie zatrzymania Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

new / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.