pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 12575

Informacja dyrekcji szpitala w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Artykuł sponsorowany:

Informacja dyrekcji Szpitala w Pszczynie ws. likwidacji placówki.

Szanowni Pacjenci,

informujemy, że w skutek decyzji Dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Jerzego Szafranowicza, który rozwiązał umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej ze Szpitalem w Pszczynie, z końcem czerwca 2018 roku Szpital zostanie zlikwidowany.

Wieloletnie, nieodpowiedzialne ataki na Spółkę i osoby zarządzające szpitalem, prowadzone przez niektórych pszczyńskich radnych powiatowych, przyniosły nieoczekiwany przez nich, a fatalny dla mieszkańców Pszczyny i powiatu efekt. Radnym marzyło się odzyskanie wpływu na zarządzanie Szpitalem i prowadzenie w nim własnej polityki kadrowej, a tymczasem sprowokowali decyzję, w rezultacie której mieszkańcy Pszczyny i powiatu zostaną całkowicie pozbawieni własnego szpitala. Paradoksem jest to, że bezpośrednią przyczyną, dla której Szpital będzie zlikwidowany są nieodpowiednie warunki techniczne, naruszające przepisy przeciwpożarowe. Znacie ten budynek. Uważacie, że jest najgorszy w Polsce?

Pracownikom szpitala wręczane są właśnie wypowiedzenia z pracy. Wkrótce w przyszpitalnych poradniach wstrzymamy zapisy pacjentów oczekujących na porady lekarskie. W kolejkach do naszych poradni oczekuje już ponad 3000 pacjentów, którzy teraz będę zmuszeni stanąć na końcu kolejek oczekujących na pomoc w ośrodkach medycznych zlokalizowanych w okolicznych miastach.

Jest nam niezwykle przykro, że po 30 czerwca tego roku Szpital w Pszczynie zostanie zamknięty, a Państwo pozbawieni zostaniecie pomocy świadczonej w bezpośredniej bliskości Waszych miejsc zamieszkania. Serdecznie podziękowania należą się dzisiejszym pracownikom szpitala. To niesprawiedliwe, że w chwili kiedy prawie spłacone zostały - w dużym stopniu dzięki Waszemu poświęceniu i Waszym wyrzeczeniom - 30 milionowe długi, nieodpowiedzialnie zaciągnięte przez wcześniejszych zarządców Szpitala, najlepsi pracownicy tracą pracę, a Pacjenci wygodny dostęp do opieki medycznej.

W najbliższym czasie opracujemy zasady i harmonogram likwidacji szpitala i przyszpitalnych poradni. O szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco zarówno w szpitalu jak i w lokalnych mediach. Zrobimy wszystko, by ten proces przebiegał sprawnie ale nie mamy wątpliwości, że czekają Państwa olbrzymie niedogodności.

Być może istnieje jeszcze szansa na zmianę decyzji Dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. To wymagało by jednak mocnego nacisku z Państwa strony, ze strony Pacjentów. Nie łudźcie się, że pomogą Wam w tym powiatowi radni i władze Powiatu w Pszczynie. Oni już pokazali co potrafią.

Jeśli chcecie uratować swój Szpital musicie sami zacząć działać. Wyłącznie Wasz głos może zahamować proces likwidacji Szpitala w Pszczynie. Dobrze wiecie, że warunki techniczne i przepisy przeciwpożarowe są w tej sprawie jedynie kiepską przykrywką dla interesów nieudolnych, lokalnych polityków. Ich gry i zabawy sprowadziły na Was poważne kłopoty. Zapamiętajcie nazwiska ludzi, którzy postanowili ukraść Wam szpital.

Dyrekcja Szpitala w Pszczynie


Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj


Szpital Powiatowy

43-200 Pszczyna
ul. Antesa 11

tel. 32-214-83-10