pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2018
  • 5 maja 2018
  • wyświetleń: 11150

Biegacze trenują przed Carbo Asecura Biegiem Pszczyńskim

Za nami:

Piąty rok z rzędu, na dwa miesiące przed Carbo Asecura Biegiem Pszczyńskim o Puchar Burmistrza rozpoczęła się akcja "Pszczyna biega". To cykl treningów przygotowawczych do tego, aby biegacze mogli pokonać dystans dziesięciu kilometrów. Tyle bowiem liczy dystans biegu poprowadzonego ulicami Pszczyny. Ostateczny sprawdzian będzie miał miejsce 3 czerwca o godzinie 12.00.

Loading...


Wśród uczestników pojawiają się zarówno osoby czynnie uprawiające sport, jak i takie, które dotychczas nie biegały. Treningi odbywają się pod okiem profesjonalnych trenerów. Prowadzą je Marzanna Helbik, trener kadry Polski juniorek w biegach średnich, Mirosław Gołębiewski, trener dwukrotnej brązowej medalistki Mistrzostw Polski w Maratonie oraz Ewa Kucharska, najszybsza kobieta trzech edycji biegu pszczyńskiego.

- Obserwujemy ogromne zainteresowanie sportem. Coraz więcej mieszkańców ceni sobie ruch, dlatego z roku na rok wzrasta zainteresowanie naszymi treningami. W zajęciach uczestniczą mieszkańcy naszej gminy. Nie robimy jednak żadnych ograniczeń. Każda zainteresowana osoba może przyjść i pobiegać - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Treningi odbywać się będą w każdą sobotę do 26 maja. Biegacze spotykają się o godzinie 9.00 pod halą MORiS-u przy ul. Basztowej (parking za Urzędem Miejskim)

Pszczyna biega - pierwszy trening - 7.04.2018 · fot. www.facebook.com/mojapszczyna


Za pomysłem organizacji biegu stoi Jacek Jucha, prezes Carbo Asecura. Od wielu lat zabiega o to, żeby promować zdrowy tryb życia. Dlatego organizatorzy kładą ogromny nacisk na zawody dla dzieci. W ostatnich latach startuje w nich 700-800 najmłodszych zawodników.

- Systematycznie otrzymujemy pytania czy planujemy wydłużyć trasę biegu do półmaratonu. Odpowiadamy zawsze, że zależy nam przede wszystkim na tym, aby nasze zawody przyciągały osoby, które rozpoczynają przygodę z bieganiem. Każdego roku dla wielu zawodników start w biegu jest debiutem na tym dystansie. Kibicujemy im z całego serca. Cieszymy się, że pokonali trasę, ale przede wszystkim własne słabości. Priorytetem są biegi dziecięce, z których nigdy nie zrezygnujemy - informuje Jacek Jucha.

Carbo Asecura Bieg pszczyński o Puchar Burmistrza odbędzie się 3 czerwca o godzinie 12.00. na stronie www.biegpszczynski.pl znajduje się formularz zgłoszeniowy.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.