pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 marca 2018
  • wyświetleń: 19380

Ważą się losy szpitala w Pszczynie! Spotkania z NFZ i Centrum Dializa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Po ubiegłotygodniowej informacji o zerwaniu umowy pomiędzy Narodowym Funduszem Zdrowia oraz spółką Centrum Dializa ważą się losy pszczyńskiego szpitala. Starosta w ostatnich dniach spotkał z przedstawicielami dotychczasowego dzierżawcy oraz NFZ. - Podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby nasi mieszkańcy nadal mieli możliwość leczenia się w Pszczynie - zapewnia Paweł Sadza.

Szpital w Pszczynie
Ważą się losy szpitala w Pszczynie. · fot. pless.pl


Równocześnie z zerwaniem umowy pomiędzy NFZ i Centrum Dializa pojawiła się groźba, że niebawem po największej placówce zdrowotnej w Pszczynie pozostanie tyko pusty, kilkupiętrowy gmach. Scenariusz taki jest o tyle możliwy, że przedstawiciele NFZ mieli zapowiedzieć iż od dnia 1 lipca mieszkańcy naszego powiatu leczeni będą w szpitalach w Bielsku-Białej, Mikołowie, Tychach i Żorach.

Na taki bieg spraw nie chce zgodzić się starosta Paweł Sadza. - Wielokrotnie wyrażałem gotowość powiatu do przejęcia kontraktu w przypadku zerwania przez NFZ umowy ze spółką Centrum Dializa - mówi i dodaje, że zgodę na cesję kontraktu muszą wyrazić te dwa podmioty. W ostatnich dniach starosta spotkał się z przedstawicielami obu instytucji. - Jeżeli otrzymamy kontrakt, uda nam się zachować płynność świadczenia usług medycznych w szpitalu w Pszczynie - zapowiada starosta.

Poniżej publikujemy komunikat starosty pszczyńskiego ws. szpitala w Pszczynie.

Komunikat starosty pszczyńskiego:

Szanowni Państwo!

Jak Państwo wiecie, Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wypowiedział umowę na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, realizowaną przez spółkę Centrum Dializa Sp. z o.o. z Sosnowca w Szpitalu w Pszczynie. Umowa zostanie rozwiązana z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Jednocześnie przedstawiciele NFZ zapowiedzieli, że od 1 lipca mieszkańcy powiatu pszczyńskiego leczeni będą w szpitalach w Bielsku-Białej, Mikołowie, Tychach i Żorach. Podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby nasi mieszkańcy nadal mieli możliwość leczenia się w Pszczynie.

Wcześniej wielokrotnie wyrażałem gotowość powiatu do przejęcia kontraktu w przypadku zerwania przez NFZ umowy ze spółką Centrum Dializa. Cesja kontraktu na podmiot powiatowy jest możliwa, jednak muszą na nią wyrazić zgodę śląski NFZ oraz spółka Centrum Dializa. Robimy wszystko, by te zgody uzyskać. Jeżeli otrzymamy kontrakt, uda nam się zachować płynność świadczenia usług medycznych w szpitalu w Pszczynie.

Podczas spotkań z przedstawicielami NFZ oraz z przedstawicielami spółki Centrum Dializa omawiane są scenariusze, które umożliwią dalsze działanie szpitala.

Powiat pszczyński zabezpieczył pracowników szpitala już w samej umowie dzierżawy placówki. Jest w niej zapis zapewniający nam przejęcie pracowników. W przypadku otrzymania kontraktu, deklaruję zapewnienie ciągłości pracy osób zatrudnionych na podstawie umów o pracę, jak i umów cywilnoprawnych.

Starosta pszczyński
Paweł Sadza

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj