pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 marca 2018
  • 17 marca 2018
  • wyświetleń: 8786

[ZDJĘCIA] Wznowiono przebudowę chodników na pszczyńskim rynku

Po zimowej przerwie została wznowiona przebudowa chodników na pszczyńskim rynku. Rozebrany został już trakt pieszy przy budynkach wzdłuż wschodniej pierzei.

Przebudowa chodników wokół Rynku w Pszczynie - 15.03.2018 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Obecnie trwają prace związane z przebudową chodnika na odcinku od dawnej Kawiarni Pszczynianka do siedziby banku BZ WBK. Do przebudowy pozostał jeszcze trakt od południowej części starówki. Na przeprowadzenie prac wykonawca, firma Betonit ma czas do końca maja 2018 roku.

Rynek, Przebudowa, chodnik
Wznowiono prace na pszczyńskim rynku - 15.03.2018 · fot. facebook.com - Dariusz Skrobol-burmistrz Pszczyny


Przypominamy, że do tej pory chodniki zostały wykonane między innymi pod kościołem ewangelickim, ratuszem i Frykówką. Trakt pieszy został tam przesunięty o kilka metrów w głąb płyty rynku. Kostką została wyłożona także tzw. łezka, dotychczas asfaltowa. Teraz ten fragment centrum miasta stanowi przedłużenie płyty rynku, zlikwidowano istniejący tu przejazd.

Przebudowa chodników i łezki na rynku w Pszczynie - 12.12.2017 · fot. BM / pless.pl


W ramach inwestycji na chodnikach ustawiono również nowe latarnie i ławki. Jest ich teraz więcej niż przed rozpoczęciem przebudowy.

new, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.