pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 marca 2018
  • 3 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 20614

Odbiór odpadów segregowanych dwa razy w miesiącu - harmonogram

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Od 1 lipca ubiegłego roku obowiązują nowe zasady segregacji odpadów. Wraz z nimi w naszych domach zamiast jednego pojawiły się trzy worki na śmieci. Zmienił się także system odbioru odpadów segregowanych na jeden raz w miesiącu. Od kwietnia te śmieci powtórnie będą odbierane dwukrotnie w ciągu miesiąca.

śmieci, Remondis
Od kwietnia odpady segregowane będą odbierane dwa razy w miesiącu · fot. UM Pszczyna


- Wiele lat temu decyzją mieszkańców przejęliśmy obowiązek śmieciowy. Referendum spowodowało, że gmina Pszczyna była przodująca w zakresie odpadów komunalnych. To, co u nas się działo, było wzorem dla Polski - mówił podczas jednego z zebrań sprawozdawczych burmistrz Dariusz Skrobol. - W lipcu zmieniły się przepisy, więc Państwo musicie segregować śmieci do trzech worków i tego nie unikniemy, bo to jest obowiązek ogólnopolski. Zmieniliśmy również częstotliwość odbioru tych odpadów komunalnych na raz w miesiącu. Widzę, że to jest ogromna uciążliwość dla wszystkich. Jesteśmy po rozmowach z firmami Master i Remondis i wrócimy w najbliższych tygodniach do tego, że będziemy odbierać dwukrotnie odpady segregowane - tłumaczył burmistrz.

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów segregowanych wejdzie w życie w kwietniu. Mieszkańcy jednak nie muszą martwić się, że wzrośnie cena za usługę. Burmistrz poinformował bowiem, że gmina ma nadwyżki budżetowe, które powinny wystarczyć na utrzymanie odbioru odpadów segregowanych dwa razy w miesiącu aż do końca trwania umowy z firmami tj. do lipca 2019 roku.

- Bardzo dziękuję za to, że tak dobrze Państwo selekcjonujecie ze swoich śmieci popiół. Dzisiaj, dzięki temu, że udało nam się dostarczyć pojemniki na popiół, ta cena nie poszybowała tak wysoko do góry. Przez to, że wyselekcjonowaliśmy popiół i dostarczyliśmy do Państwa kompostowniki, ta cena utrzymuje się w kwocie ok. 12 zł - mówił burmistrz.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj