pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 marca 2018
  • 11 marca 2018
  • wyświetleń: 10558

Centrum Dializa: szpital w Pszczynie działa i funkcjonuje normalnie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Centrum Dializa zapewnia, że szpital w Pszczynie działa i funkcjonuje normalnie, udziela pomocy setkom pacjentów i spełnia wszelkie przepisy prawa dotyczące funkcjonowania szpitali. Zachowanie części samorządowców spółka nazywa pomówieniami i budowaniem atmosfery niechęci oraz niepewności. Teraz zajęła także stanowisko w sprawie listów starosty pszczyńskiego do ministra zdrowia i NFZ.

Szpital w Pszczynie
Szpital w Pszczynie · fot. BM / pless.pl


Na początku tego tygodnia na portalu pless.pl w artykule "Starostwo przygotowuje się do ewentualnego przejęcia szpitala" opublikowaliśmy listy starosty Pawła Sadzy do ministra zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Dziś odebraliśmy stanowisko spółki Centrum Dializa w tej sprawie.

Dzierżawca szpitala objaśnia, że od 2011 roku wpłaciła do kasy powiatu około 29 milionów złotych, a dodatkowe 9 milionów zostało przeznaczonych na remonty, które podniosły wartość majątku powiatu. - Żaden szpital powiatowy w Polsce nie płaci na rzecz powiatu, w którym się znajduje większego czynszu dzierżawnego niż Szpital w Pszczynie - informuje Centrum Dializa i zarzuty formułowane pod adresem spółki uważa za niezrozumiałe.

Pełna treść stanowiska Centrum Dializa sp. z o.o. poniżej.

Stanowisko spółki Centrum Dializa ws. listów starosty do MZ i NFZ:


W związku z opublikowanymi w mediach pismami Starosty Pszczyńskiego Pana Pawła Sadzy, adresowanymi do Ministra Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, spółka Centrum Dializa sp. z o.o. ponownie zauważa, że to w czasie kiedy dzierżawimy Szpital w Pszczynie stał się on placówką funkcjonującą sprawnie ekonomicznie, co umożliwiło na prawie całkowitą spłatę zadłużenia wygenerowanego przez wcześniejszych zarządców szpitala. Żaden szpital powiatowy w Polsce nie płaci na rzecz powiatu, w którym się znajduje większego czynszu dzierżawnego niż Szpital w Pszczynie. Od 2011 roku Spółka wpłaciła do kasy powiatu ok. 29 mln zł tytułem czynszu dzierżawnego i przeprowadziła w szpitalu remonty o wartości ok. 9 mln zł, które podniosły wartość majątku powiatu.

W tej sytuacji zarzuty formułowane pod naszym adresem, podnoszące słabą jakość zarządzania Szpitalem są dla nas całkowicie niezrozumiałe.

Mieszkańcy Pszczyny muszą też pamiętać, że szpital wraz z jego wyposażeniem był i jest własnością powiatu w Pszczynie, a Centrum Dializa jedynie go dzierżawi. Zatem uwagi dotyczące stanu budynku i standardu jego wyposażenia muszą być adresowane do Starostwa.

Wbrew pomówieniom ze strony części samorządowców, pomimo budowania przez nich atmosfery niechęci i niepewności, Szpital w Pszczynie działa i funkcjonuje normalnie, udziela pomocy setkom pacjentów i spełnia wszelkie przepisy prawa dotyczące funkcjonowania szpitali oraz wymagania stawiane przez instytucje uprawnione do nadzorowania zasad funkcjonowania Szpitala w Pszczynie.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj