pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 marca 2018
  • 19 marca 2018
  • wyświetleń: 18724

Karolinka ze Studzienic choruje na raka. Potrzeba pieniędzy na leczenie

Karolinka Wiera ma 10 lat. Od 4. roku życia zmaga się z nowotworem tkanek miękkich rms. Miesięczny koszt leku to ponad 3 tys. zł, ale do tego dochodzą koszty pozostałych leków, suplementów i pobytów w Warszawie. W imieniu rodziców zwracamy się z prośbą o pomoc w zebraniu środków finansowych na leczenie dziewczynki.

Karolinka Wiera ze Studzienic
Karolinka ze Studzienic choruje na raka. Potrzeba pieniędzy na leczenie · fot. archiwum prywatne


Od 2011 r. Karolinka Wiera większość swojego życia spędziła w szpitalach. Gdy za pierwszym razem wygrała z chorobą, rodzice byli bardzo szczęśliwi, że już nigdy nie będzie cierpiała. Dziewczynka poszła do zerówki. Ale choroba nie dała za wygraną i w 2014 roku rodzina znów musiała się z nią zmierzyć.

- W 2015 r. od marca do kwietnia trwała przeszło miesięczna walka o jej życie. Wydawało się, że nasza córeczka ściany będzie gryzła z bólu, ale była silniejsza, pokonała tego najgroźniejszego przeciwnika. Nasz starszy syn, obecnie 13-letni Mateusz ma cechy autyzmu, nie mówi, wymaga rehabilitacji i terapii. Gdy Karolinka walczyła, syn z mężem musieli sami dawać sobie radę, bardzo za nami tęsknili i cierpieli - mówi mama dziewczynki.

Karolinka ponownie wygrała z nowotworem. - Znów tak bardzo cieszyliśmy, że to wszystko już za nami. Poszła do szkoły, do swojej klasy, taka szczęśliwa i radosna. Myśleliśmy z mężem, że Pan Bóg pozwoli nam normalnie żyć, ale w styczniu 2017 r., przy kolejnej kontroli okazało się, że musimy zmierzyć się z nowotworem kolejny raz, w dodatku wrócił on silniejszy - zaatakował oba płuca, jedno w znacznym stopniu. Trafiliśmy pod opiekę lekarzy w Warszawie, którzy są najlepsi w leczeniu nowotworów - mięsaków. Zdecydowaliśmy się leczyć Karolinkę w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie - relacjonują rodzice.

Karolinka Wiera ze Studzienic
Karolinka ze Studzienic choruje na raka. Potrzeba pieniędzy na leczenie · fot. Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek


Dziewczynka otrzymała siedem cykli chemioterapii, przeszła dwie operacje obu płuc. Najbardziej ucierpiało prawe płucko. I znowu pojawił się ból, cierpienie, chemia, zastrzyki, przetoczenia, radioterapia. - Gdy byliśmy w Warszawie, mąż i syn kolejny raz musieli sami sobie dawać radę, tym razem 400 km od nas. W styczniu 2018 r. Karolinka przez dwa tygodnie musiała otrzymywać radioterapię. Teraz czekamy na decyzję lekarzy, co dalej? Wyraziliśmy zgodę na podawanie leku, który niestety nie jest refundowany w leczeniu mięsaków u dzieci, a jego miesięczny koszt wynosi ponad 3 tys. zł - tłumaczy mama Karolinki.

- Mówimy Karolince, że jest naszym dzielnym żołnierzem, który walczy z najgorszym wrogiem i jak każdy żołnierz walczy do końca. Wierzymy, że nasza córcia tę wojnę wygra, nie może być inaczej. Karolinka jest naszym chodzącym cudem, wymodlonym przez wiele osób w Studzienicach i nie tylko. Naszym marzeniem jest, żeby dzieci były zdrowe. Wierzymy, że pewnego dnia się obudzimy i Pan Bóg powie - dość cierpienia w tej rodzinie, od dziś będą żyć spokojnie - mówią rodzice.

Karolinka Wiera ze Studzienic
Karolinka ze Studzienic choruje na raka. Potrzeba pieniędzy na leczenie · fot. Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek


- Z mężem bardzo dziękujemy wszystkim za modlitwę, zwłaszcza ks. proboszczowi i p. katechetce. Dziękujemy za każdą pomoc. Dziękujemy naszej kochanej rodzinie, na którą zawsze możemy liczyć, sąsiadom, koleżankom, które w styczniu ubiegłego roku bardzo nam pomogły i później też. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam od 2011 roku. Dziękujemy wspaniałym osobom, które w styczniu przywiozły dzieciom małego labradora - rodzice i brat Karolinki Wiery ze Studzienic.

Karolinka Wiera jest podopieczną pszczyńskiego Stowarzyszenia Omnibus. Można jej pomóc, wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia:
Bank: Bank Spółdzielczy w Pszczynie oraz ING
nr konta: 42 8448 0004 00277196 2001 0001 w tytule przelewu koniecznie wpisując: "Darowizna dla Karolinki Wiery".

Jak przekazać 1% podatku Karolince?
Prosimy o wpisanie w druku PIT:
OPP - Stowarzyszenie "OMNIBUS"
KRS: 0000237488
Cel szczegółowy 1%: DLA KAROLINKI WIERA

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.