pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 lutego 2018
  • wyświetleń: 4722

Przedszkole Przygoda: Nabór na darmowe miejsca na rok 2018/2019

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Niepubliczne "Przygoda"" podaj

Artykuł sponsorowany:

Przedszkole Niepubliczne "Przygoda" z oddziałami integracyjnymi, mieszczące się w Goczałkowicach-Zdroju ogłasza nabór na darmowe miejsca przedszkolne na rok 2018/2019, dla 40 dzieci, w przedziale wiekowym od 2,5 do 5 lat.

Przedszkole Niepubliczne „Przygoda” z oddziałami integracyjnymi


Placówka prowadzona jest przez Fundację wspierania kultury, sztuki i edukacji "Integracja", która dzięki pozyskaniu środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, może zapewnić przez minimum 2 lata, zupełnie darmowe miejsca przedszkolne w prywatnej placówce.

Na tą chwilę przedszkole czynne jest w godzinach 6:30 - 16:30, jednak przy zainteresowaniu przedłużonymi godzinami pracy, jesteśmy w stanie dostosować się do zapotrzebowania rodziców.- mówi dyrekcja przedszkola.

Obecnie trwają zapisy do grupy maluszków, średniaków i starszaków. W ramach darmowego, 5-godzinnego programu dzieci mogą korzystać z Placówki w godzinach: 7:30-12:30, 8:00-13:00. Każda dodatkowa godzina płatna jest porównywalnie dla placówek publicznych w kwocie 1,50 zł.

W ramach 5 godzinnego pobytu odbywają się:
  • zajęcia edukacyjne - realizacja podstawy programowej wg wymogów Ministerstwa Edukacji,
  • zajęcia umuzykalniające z elementami rytmiki,
  • zajęcia sensoplastyczne,
  • zajęcia z języka angielskiego - raz w tygodniu,
  • zajęcia grupowe z przedszkolnym logopedą,
  • zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej - codziennie we wszystkich grupach,
  • warsztaty kulinarne,
  • dogo i zooterapię,


przedszkole przygoda


Przedszkole mieści się w bardzo przestronnym parterowym budynku. Do dyspozycji dzieci jest ponad 380 metrów powierzchni, na której znajdują się sale zajęć, szatnia, stołówka, a także olbrzymia przestrzeń do zabawy.

Dzięki tej właśnie przestrzeni, nawet przy brzydkiej pogodzie dzieciaki mogą spokojnie poszaleć, wybiegać się, pojeździć na samochodzikach a to przecież jest dla nich największym szczęściem.

Bardzo dużym atutem przedszkola jest własna eko-kuchnia, dzięki której dzieci spożywają posiłki przygotowane na bazie produktów od lokalnych rolników i dostawców, pozbawionych konserwantów. Nad całością kulinarną czuwa Fundacja Jemyeko z Tychów.

Dużym atutem placówki oprócz wykwalifikowanej kadry pedagogicznej są specjaliści, którzy co dzień są na miejscu. Jest to pedagog, psycholog, psychiatra dziecięcy, neurologopeda. Realizujemy wczesne wspomaganie rozwoju.

Grupy mają maksymalnie 20 dzieci, a w każdej grupie jest nauczyciel i wykwalifikowany asystent nauczyciela, dzięki czemu dzieci są pod dobrą opieką.

Zainteresowani rodzice już mogą składać wnioski w siedzibie przedszkola. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Preferowane będą rodziny, w których występuje wielodzietność, bezrobocie, samotne rodzicielstwo czy niepełnosprawność rodzica lub dziecka - dodaje dyrektor Grażyna Majewska-Tetla.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel: 572-679-005, emali: sekretariat.integracja@gmail.com. Serdecznie zapraszamy na naszego Facebooka - www.facebook.com/przedszkoleprzygoda.

Publikacja artykułu jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

unia, śląskie


Przedszkole Niepubliczne "Przygoda" z oddziałami integracyjnymi

43-230 Goczałkowice-Zdrój
ul. Szkolna 82h

tel. 572679005
tel. 604685557
kom. 572679005