pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 lutego 2018
  • wyświetleń: 3291

Gmina przekaże 2 mln na Pawią w Wiśle Małej i Jedności w Studzionce

Gmina Pszczyna udzieli Powiatowi Pszczyńskiemu pomocy finansowej z przeznaczeniem na przebudowę ul. Pawiej w Wiśle Małej i ul. Jedności w Studzionce - etap I.

Gmina przekaże 2 mln zł na ul. Pawią i Jedności
Gmina przekaże 2 mln zł na ul. Pawią i Jedności · fot. UM Pszczyna


W czwartek 15 lutego burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, starosta pszczyński Paweł Sadza, a także Grzegorz Nogły, członek zarządu powiatu pszczyńskiego, podpisali umowę.

Szacunkowa wartość zadania wynosi 7.000.000 zł. Gmina udzieli Powiatowi pomocy finansowej w wysokości 28,57% ostatecznej wartości, jednak nie więcej niż 2.000.000 zł. Jeżeli w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wybrana oferta będzie przekraczała przekazaną kwotę, udział finansowy Powiatu ulegnie odpowiednio zwiększeniu, w ramach posiadanych środków.

Ul. Pawia w Wiśle Małej zostanie przebudowa na odc
Ul. Pawia w Wiśle Małej zostanie przebudowa na odcinku 2,2 km. Inwestycja obejmie też remont ul. Jedności w Studzionce na długości ponad 1 km · fot. PZD


Powiat Pszczyński pozyskał także 3 mln zł dofinansowania na I etap przebudowy ul. Pawiej w Wiśle Małej i ul. Jedności w Studzionce. Inwestycja obejmie przebudowę dwóch najbardziej newralgicznych odcinków na terenach zabudowanych - ul. Pawiej w Wiśle Małej od skrzyżowania z DW 939 do skrzyżowania z drogą boczną w rejonie posesji nr 105 oraz ul. Jedności w Studzionce od skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ul. Adelajda. To łącznie 3,2 km dróg.

W ramach zadania przebudowana zostanie jezdnia, odwodnienie drogi i parkingi. W Wiśle Małej nastąpi budowa i przebudowa chodnika dla pieszych, a w Studzionce budowa i przebudowa ciągu pieszo-rowerowego.

Powiat pszczyński i gmina Pszczyna przeznaczą na tę inwestycję po 2 mln zł. Przetarg na wykonawcę zadania ruszy niebawem.

new / pless.pl, źródło: Powiat, UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.