pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lutego 2018
  • wyświetleń: 4256

Więcej wypadków i kolizji. Ujawniono też więcej nietrzeźwych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Statystyki policyjne za 2017 rok są zatrważające. Na pszczyńskich drogach odnotowano więcej wypadków i kolizji niż w roku ubiegłym. Policjanci ujawnili też więcej nietrzeźwych kierowców niż w roku 2016.

Na pszczyńskich drogach w porównaniu do roku ubiegłego nastąpił wzrost zdarzeń drogowych. Policjanci odnotowali więcej wypadków, w wyniku których 11 osób poniosło śmierć, a 91 zostało rannych. W 2017 roku wzrosła również liczba kolizji. W sumie w minionym roku doszło do 1295 zdarzeń, czyli o 79 więcej niż w 2016 roku.

Policjanci z drogówki stworzyli także statystykę prezentującą liczbę nietrzeźwych kierowców. Wynika z niej, że w 2017 roku na terenie powiatu pszczyńskiego doszło do 30 zdarzeń z udziałem pijanych kierujących (w 2016 roku liczba ta wynosiła 17). Mundurowi ujawnili też więcej nietrzeźwych kierowców niż w roku poprzednim. I tak w 2017 roku było to 301, a w 2016 roku - 282 pijanych kierujących pojazdami.

Funkcjonariusze policji zapowiadają, że w dalszym ciągu prowadzone będą akcje profilaktyczne pod kątem poprawy bezpieczeństwa w zakresie ruchu drogowego oraz kontynuowane będą między innymi działania trzeźwość, kontrole prędkości oraz zwracanie szczególnej uwagi na pieszych uczestników ruchu drogowego podczas działań "NURD".

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj