pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 lutego 2018
  • wyświetleń: 4463

System rejestrujący pojazdy wciąż działa wadliwie. Kolejki w starostwie

13 listopada 2017 r. Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło system CEPIK 2.0 (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców). Od tego momentu w wydziałach komunikacji w całym kraju występują problemy z rejestracją pojazdów.

Wydział komunikacji i transportu starostwa powiato
Wydział komunikacji i transportu starostwa powiatowego w Pszczynie · fot. Powiat


Także w Starostwie Powiatowym w Pszczynie obsługa klientów załatwiających sprawy związane z pojazdami (rejestracja/wyrejestrowanie pojazdu, odbiór stałego dowodu rejestracyjnego czy zgłoszenie zmian) jest znacznie wydłużona, co powoduje zwiększenie czasu oczekiwania na załatwienie sprawy, a w niektóre dni wręcz uniemożliwia przyjęcie wszystkich klientów. Wszystkiemu winien jest nowy system informatyczny. Utrudnienia nie są zależne od pracowników Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

8 lutego do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęło pismo Marka Zagórskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, w którym poinformował, że ministerstwo przeprowadziło analizę i weryfikację zgłaszanych problemów. - Efektem wyżej wskazanych prac jest wypracowanie i zebranie listy 57 głównych grup błędów, rozpoznanych na dziś - czytamy w piśmie. Jak dalej informuje, właśnie dla tej grupy błędów przeprowadzone zostaną prace naprawcze, pozwalające na ich usunięcie. Jednocześnie ministerstwo zwróciło się do organów rejestrujących pojazdy o weryfikację wykazanych błędów i wskazanie innych - jeżeli te występują. O terminie usunięcia błędów nie poinformowano.

- Wszelkie interwencje i zapytania należy kierować do Ministerstwa Cyfryzacji. Za utrudnienia przepraszamy - mówią pracownicy starostwa.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.