pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 stycznia 2018
  • wyświetleń: 3737

[ZDJĘCIA] Folkowianie śpiewająco podziękowali za wsparcie

Uczestnicy zespołu integracyjno - folklorystycznego Folkowianie oraz uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie końcem 2017 roku nagrali płytę z pastorałkami. Projekt uzyskał wsparcie powiatu pszczyńskiego, za co artyści podziękowali występem podczas styczniowej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Folkowianie występem podziękowali za wsparcie - 24.01.2018 · fot. Powiat


Płyta nosi tytuł "Zrównoważony rozwój życia: OD-czytanie i DO-świadczenie przesłania Bożego Narodzenia". "Idą, idą kolędnicy" to z kolei pastorałka promująca krążek, do której uczestnicy zespołu integracyjno - folklorystycznego Folkowianie oraz uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im Karola Miarki w Pszczynie, pod opieką dr Natalii Ruman, nagrali teledysk.Realizacja przedsięwzięcia odbyła się w ramach projektu PILGRIM. W teledysku gościnnie wystąpili przedstawiciele organizacji i instytucji z powiatu pszczyńskiego oraz Czech: starosta Paweł Sadza, ks. proboszcz Alojzy Bok z Parafii św. Jadwigi na Starej Wsi, ks. Roman Buchta - dyrektor wydziału katechetycznego Kurii Metropolitarnej w Katowicach, Piotr Cygan - dyrektor PZS nr 2 w Pszczynie oraz główny koordynator i ambasador projektu PILGRIM na Śląsku, Piotr Kowalski - dyrektor Ośrodka Matka Boża Różańcowa, Justyna Pisek i Cezary Waluszko z Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie, Tomasz Głasek - rzecznik Zakładu Karnego w Cieszynie, Tomasz Chorab - dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, uczniowie oraz nauczyciel Zdenek Mruzek z Albrechtova Střední Škola w Czeskim Cieszynie, uczniowie oraz dyrektor Halina Nocoń z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach, studenci oraz prodziekan Bogusław Dziadzia z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.