pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 stycznia 2018
  • 12 stycznia 2018
  • wyświetleń: 30814

Śmiertelny incydent w Czarkowie, aresztowano 37-latka

Deformacje całej czaszki, złamane szczęka i żuchwa, obrażenia szyi i klatki piersiowej, liczne krwiaki oraz odbita podeszwa obuwia na twarzy - to tylko część urazów ciała, z jakimi w Trzech Króli trafił do szpitala 59-latek z Radostowic. Wobec podejrzanego w tej sprawie 37-latka z Czarkowa podjęto decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło kilka dni temu, w sobotę podczas suto zakrapianej imprezy. Po godzinie 20.00 dyżurny pszczyńskiej komendy odebrał informację o poważnie rannym mężczyźnie. Jako sprawcę wskazano znanego biesiadnikom, 37-latka z Czarkowa.

Przybyły na miejsce patrol potwierdził potrzebę interwencji pogotowia medycznego. W jednym z pomieszczeń, na podłodze leżał bowiem w kałuży krwi poważnie ranny mężczyzna. Został on zabrany przez ekipę karetki do szpitala.

W tym czasie zarówno mundurowi, jak i wezwani na miejsce kryminalni, natychmiast zaczęli ustalać świadków oraz okoliczności całego zdarzenia. Wynikało z nich, że doszło do sprzeczki pomiędzy uczestnikami spotkania, w wyniku której zatrzymany później 37-latek zaatakował przebywającego tam mieszkańca Radostowic.

Niestety, po kilku godzinach od przetransportowania 59-latka do szpitala lekarz poinformował o jego zgonie. Okazało się, że trafił pod opiekę lekarzy już w stanie agonalnym i najprawdopodobniej zmarł na skutek odniesionych obrażeń ciała. To jednak muszą jeszcze potwierdzić wyniki zarządzonej przez prokuratora sekcji zwłok.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych 37-letni mieszkaniec Czarkowa został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Sąd zdecydował o jego trzymiesięcznym aresztowaniu.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.