pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 stycznia 2018
  • 13 stycznia 2018
  • wyświetleń: 16123

Przy Bramkowej powstanie wodny plac zabaw. Zobaczcie wizualizacje!

Strefa rekreacyjna z fontanną solankową, wodny plac zabaw, a także wielofunkcyjne boisko - tak będzie wyglądać niezagospodarowany dzisiaj teren przy ul. Bramkowej. Powstała koncepcja na ożywienie zdegradowanych terenów w centrum miasta.

Bramkowa, park wodny
Wizualizacja parku wodnego przy ulicy Bramkowej · fot. UM Pszczyna


- Zamierzamy ożywić miejsce, które znajduje się w samym centrum Pszczyny. Chciałbym stworzyć przestrzeń przyjazną dla rodzin z dziećmi, osób starszych i wszystkich tych, którzy będą szukali alternatywy dla parku i starówki - zapowiadał pod koniec roku burmistrz Dariusz Skrobol.

Obecnie w Urzędzie Miejskim w Pszczynie ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z realizacją zadania. I etap wykonany zostanie w latach 2018 - 2019. W dalszej kolejności planowana jest budowa parkingu, na którym powstaną 22 miejsca postojowe.

Bramkowa, park wodny
Wizualizacja parku wodnego przy ulicy Bramkowej · fot. UM Pszczyna


Teren w rejonie ulic Bramkowej i Młyńskiej obejmuje ok. 15.519,26 m 2. W odległości ok. 225 m w linii prostej znajduje się zabytkowy pszczyński rynek.

Opracowana koncepcja zakłada budowę pętli rolkowo-wrotkowej wraz z ciągiem pieszym, które przebiegają wokół granicy terenu opracowania. W centralnej części znajdować się będą tereny zielone wraz z polaną rekreacyjną, przy której powstanie boisko wielofunkcyjne. Obok boiska usytuowany będzie wodny plac zabaw wraz z brodzikiem basenowym dla małych dzieci, wokół którego wydzielono szerokie nawierzchnie utwardzone wraz z elementami małej architektury.

Bramkowa, park wodny
Wizualizacja parku wodnego przy ulicy Bramkowej · fot. UM Pszczyna


We wschodniej części zachowuje się istniejący plac zabaw, który zostanie doposażony o tyrolkę. Po południowej stronie projektuje się zagłębiony w ziemi budynek maszynowni wodnego placu zabaw. Będzie on obsypany warstwą ziemi, tworząc w zimie małą górkę saneczkową. W sąsiedztwie powstanie strefa rekreacyjna z urządzeniami siłowni zewnętrznej oraz strefa relaksu dla osób starszych z fontanną solankową.

Zakłada się zmianę funkcji istniejącego budynku świetlicy na toalety, przebieralnie oraz natryski wraz z pomieszczeniem magazynowym na sprzęt sportowy. Na całym terenie przy ciągach pieszych projektuje się elementy małej architektury - ławki, kosze na śmieci do segregacji, stojaki rowerowe, oświetlenie oraz monitoring.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.