Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 listopada 2017
  • wyświetleń: 2425

[ZDJĘCIA] Francusko-polskie spotkanie w Pawłowicach

Wizyta gości z francuskiego Verquin trwała dwa dni. Sobota, 11 listopada, upłynęła pod znakiem gminnych obchodów Święta Niepodległości. Piątek natomiast był okazją do zwiedzenia gminy Pawłowice i rozmów o rozwijaniu współpracy.

Francusko-polskie spotkanie w Pawłowicach - 11.11.2017 · fot. UG Pawłowice


Z Joelem Delahayem - zastępcą mera, Marie Herreman - zastępczynią mera ds. edukacji i młodzieży oraz Joele Delahaye - szefową stowarzyszenia organizującego co roku w Verquin Święto Pora spotkał się wójt Franciszek Dziendziel oraz przewodniczący Rady Gminy Pawłowice Aleksander Szymura. Goście w piątkowe popołudnie odwiedzili m. in. stację uzdatniania wody w Warszowicach i siedzibę Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Zobaczyli również KWK "Pniówek", ponieważ sami pochodzą z regionu, w którym niegdyś rozwijało się górnictwo. Zwiedzili obiekty sportowe w Pawłowicach i Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II. W sobotę mieli okazję zapoznać się z południową częścią gminy i jej rolniczo-turystycznym charakterem. Na ich trasie nie zabrakło drewnianego kościoła św. Katarzyny w Pielgrzymowicach.

Podczas rozmów pojawił się wątek przygotowania wspólnego projektu dla dorosłych mieszkańców gmin, na który można by pozyskać środki zewnętrzne. W ramach wymiany międzykulturowej mieszkańcy Pawłowic mogliby uczestniczyć w Święcie Pora, które jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kalendarzu naszego miasta partnerskiego, natomiast mieszkańcy Verquin mogliby przyjechać do gminy na uroczystości dożynkowe.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.