pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 października 2017
  • 29 października 2017
  • wyświetleń: 10536

Na dopłaty do wymiany pieców i ocieplenie złożono ok. 800 wniosków

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Jeszcze przez kilka dni, do końca października przyjmowane będą wnioski mieszkańców gminy Pszczyna o przystąpienie do programu dotyczącego dofinansowania do wymiany kotłów grzewczych oraz termomodernizacji budynków. Równocześnie trwa weryfikacja już złożonych dokumentów.

Kolejka, Koszary Ułańskie, dofinansowanie, atsys
W pierwszych dniach do punktu operatora ustawiała kilkusetosobowa kolejka. · fot. pless.pl


Od 2 października mieszkańcy gminy Pszczyna mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. W pierwszych dniach do zlokalizowanego w Koszarach Ułańskich punktu firmy ATsys, operatora prowadzącego projekt, tworzyły się nawet kilkusetosobowe kolejki. Później sytuacja nieco się uspokoiła, ale wciąż, by donieść dokumenty lub uzyskać dodatkowe informacje na miejscu, należy uzbroić się w cierpliwość.

- Do 17 października operator przyjął 771 wniosków, w tym 152 dotyczyły realizacji w 2017 roku, 619 to plany przystąpienia do programu w 2018 roku - mówi Piotr Łapa, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie, który wyręcza operatora w kontakcie z mediami. - Obecnie trwa weryfikacja wszystkich wniosków, w których wskazano termin realizacji jeszcze w 2017 roku. Dopiero po zakończonym procesie weryfikacji będziemy dysponowali wiedzą, czy informacje złożone w Biurze Obsługi Klienta, bądź przesłane drogą elektroniczną są zgodne z rzeczywistością. Na 2017 rok mamy zabezpieczoną kwotę ok. 1,6 mln złotych - dodaje.

Do niemałego zamieszania doszło w poprzednią środę. Tego dnia część mieszkańców dostała dwa lub trzy smsy informujące o zapisaniu na listę rezerwową, następnie o włączeniu do programu, a następnie znów o prośbie o zignorowanie jednej z wiadomości. W wyniku tej sytuacji stworzył się bałagan, gdzie grono osób nie było pewne kto został zakwalifikowany do udziału, a kto nie.

- Błąd nastąpił w wyniku pomyłki operatora, który wystosował już komunikat z przeprosinami. Spowodowało to sporo zamieszania. Sytuacja nieprzyjemna. Wszystkie zainteresowane osoby otrzymały dodatkowe informacje sms. Jesteśmy przekonani, że takie sytuacje nie będą miały już miejsca - zapewnia rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Komunikat operatora z przeprosinami dla mieszkańców:

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, iż do części Mieszkańców, na skutek błędu, została omyłkowo wysłana wiadomość SMS o zakwalifikowaniu do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, pomimo wcześniejszej informacji o tym, iż zgłoszenie znajduje się na liście rezerwowej.

Błędna wiadomość została następnie sprostowana.

Jeśli została do Państwa wysłana wiadomość ze sprostowaniem, oznacza to, iż Państwa zgłoszenie znajduje się na liście rezerwowej.

Najmocniej przepraszamy Państwa za zaistniałą sytuację.

Atsys.pl sp. z o.o.


Jak zakomunikował pszczyński urząd, w pierwszej kolejności weryfikowane są wnioski osób, które zadeklarowały wykonanie inwestycji w 2017 roku, a także pierwszych 150 wniosków dotyczących przyszłorocznych inwestycji. - Ostatni weryfikowany wniosek złożono 2 października - do godziny 12.00. Najprawdopodobniej będziemy w stanie zrealizować więcej wniosków, natomiast dokładna liczba będzie znana po zakończeniu procesu weryfikacji - odpowiada Piotr Łapa.

Wbrew wielu wcześniejszym zapowiedziom nie są rozpatrywane wstępne deklaracje, które mieszkańcy składali na początku tego roku w Urzędzie Miejskim w Pszczynie. - Ze względów formalnych nie mogliśmy dać pierwszeństwa wnioskom poprzedzonym wstępną deklaracją - informuje rzecznik.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj