pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 października 2017
  • wyświetleń: 10688

Jechali między zabudowaniami ponad 100 km/h, stracili prawa jazdy

Pomimo wielu ostrzeżeń policjantów, kierowcy w dalszym ciągu zapominają o przepisach i związanych z tym konsekwencjach. Tym razem na pszczyńską listę miłośników szybkiej jazdy wpisali się 41-latek z Piasku i 52-letni mieszkaniec Kóz. Wpadli w ręce mundurowych, kiedy pędzili wzdłuż wiejskich zabudowań z przeszło "setką" na liczniku. Teraz przyjdzie im pożegnać się z prawem jazdy na 3 miesiące.

Policja, policjant, funkcjonariusz,fotoradar,radar
Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy mieli w terenie zabudowanym ponad 100km/h na liczniku. · fot. KPP Pszczyna


- Droga wojewódzka numer 935 w Radostowicach przecina tą miejscowość na dwie części. Na tym odcinku drogi kierowcy muszą zwolnić do 50 km/h. Spowodowane jest to między innymi ruchem pieszych, w szczególności dzieci idących do szkoły i przedszkola. Nie bez znaczenia pozostają także liczne w tym miejscu budynki mieszkalne - opisuje okoliczności zatrzymania jednego z kierowców Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie i dodaje, że wobec tych uwarunkować wyjątkowo niebezpieczne było zachowanie przejeżdżającego tamtędy 41-letniego mieszkańca Piasku.

- Policjanci zmierzyli prędkość z jaką jechał swoim Volkswagenem i okazało się, że przekroczył obowiązującą "50-tkę" o przeszło sto procent. Pędził z prędkością 129 km/h - przedstawiają sytuację mundurowi.

Funkcjonariusze zatrzymali najpierw samochód kierowcy, a następnie jego prawo jazdy.

To nie jedyny taki wybryk w ostatnich dniach. Na drodze wojewódzkiej nr 931 w Jankowicach zbyt wysoką prędkość rozwinął również 52-letni mieszkaniec Kóz. W chwili policyjnej kontroli wskazówka na liczniku jego Volvo wskazywała 109 km/h.

W najbliższym czasie wydana zostanie przez starostę decyzja, zgodnie z którą przyjdzie obydwu niesfornym kierowcom rozstać się ze swoim prawem jazdy na trzy miesiące.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.