pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 października 2017
  • wyświetleń: 9980

[ZDJĘCIA] Chodniki przy powiatowych drogach gotowe

Z nowych nawierzchni mogą korzystać mieszkańcy Pielgrzymowic i Czarkowa. Przy drogach powiatowych powstały chodniki na odcinkach o łącznej długości niemal 700 m.

Chodnik w Pielgrzymowicach · fot. Powiat


Nowy ciąg dla pieszych poprawi bezpieczeństwo mieszkańców w sołectwie Pielgrzymowice. Tutaj przy ul. Zebrzydowickiej wybudowano chodnik na odcinku ok. 350 m, powstała też nowa zatoka autobusowa i kanalizacja deszczowa. Inwestycja pochłonęła ponad 300 tys. zł i była finansowana z budżetów dwóch samorządów - gminy Pawłowice i powiatu pszczyńskiego. Był to piąty etap tego zadania.

- Ten etap kończy budowę zaprojektowanego chodnika w ciągu ul. Zebrzydowickiej. Łącznie wybudowaliśmy tu ok. 1570 m chodnika od mostu nad rzeką Pielgrzymówką do sklepu przy posesji nr 89. Realizacja tak dużej inwestycji była możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy z gminą Pawłowice - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Chodnik w Czarkowie · fot. Powiat


Ponad 290 tys. zł kosztowała budowa 330-metrowego odcinka chodnika w ciągu ul. Powstańców Śląskich w Czarkowie wraz z budową kanalizacji deszczowej. Zadanie finansowane było przez powiat pszczyński oraz gminę Pszczyna. Był to czwarty etap tej inwestycji, kończący budowę ciągu dla pieszych przy ul. Powstańców Śląskich w Czarkowie. Łącznie powstało tu ok. 800 m chodnika od szkoły do ul. Starowiejskiej.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.