pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 października 2017
  • wyświetleń: 3375

Przedłuża się przebudowa ulicy Mickiewicza w Piasku

O kilka miesięcy przedłuży się przebudowa ulicy Mickiewicza w Piasku. Początkowo prace miały się zakończyć w sierpniu, a dziś mówi się o listopadzie. Tymczasem mieszkańcy coraz bardziej obawiają się, że i ten termin nie będzie ostatecznym.

Piasek, Mickiewicza
Ulica Mickiewicza w Piasku · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


W kwietniu burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisał z wykonawcą umowę na przebudowę ul. Mickiewicza w Piasku. Przetarg wygrała firma Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Rol-Bud z Kobielic, a inwestycja miała kosztować 686.746,70 zł.

Przed rozpoczęciem prac budowlanych przygotowana przez Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej musiała zostać infrastruktura pod budowę kanalizację sanitarnej. Tej jednak na wiosnę wykonać się nie udało.

- Kanalizację sanitarną Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej wykonało we wrześniu. Niestety okresy przedłużyły się ze względu na bardzo trudne warunki geologiczne i kilka przejść drenarskich przez ulicę - mówi zastępca burmistrza Pszczyny, Grzegorz Wanot.

Nasz rozmówca przyznaje, że prace kanalizacyjne miały być zakończone w maju , lecz ze względu na pogodę na przełomie marca i kwietnia, PIK wszedł na plac budowy później niż zakładano.

- Zakładaliśmy, że dwa miesiące wystarczą na te prace. Zakres obejmuje jednak jeszcze wykonanie kanalizacji deszczowej - dodaje Grzegorz Wanot i wyjaśnia, iż firmie Rol-Bud, która miała wykonać podbudowę i nawierzchnię Urząd Miejski w Pszczynie przedłużył termin wykonania prac do końca listopada.

Przypomnijmy, że docelowo na 450 metrach ul. Mickiewicza położona zostanie kostka betonowa.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.