Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 września 2017
  • wyświetleń: 17058

Policja szuka świadków tragicznego wypadku w Goczałkowicach

Policjanci z Pszczyny w dalszym ciągu ustalają dokładny przebieg wypadku drogowego, w którym, przeszło tydzień temu, zginęły trzy osoby. Do zdarzenia doszło 14 września na goczałkowickim odcinku "jedynki". Osobowy focus zderzył się wówczas z samochodem ciężarowym. Funkcjonariusze szukają świadków tego wypadku.

Tragiczny wypadek na DK-1 w Goczałkowicach - 14.09.2017 · fot. pless.pl


Osoby, które widziały przebieg całego zdarzenia proszone są o kontakt z policjantami tutejszej jednostki policji. Można dzwonić wybierając numer telefonu do sekretariatu wydziału kryminalnego - (32) 449-32-80 lub do dyżurnego, z końcówką 255, a także dzwoniąc na numer alarmowy 997.


Przypomnijmy, informację o zdarzeniu dyżurny pszczyńskiej komendy odebrał 14 września około 17.00. Wynikało z niej, że na DK-1 w Goczałkowicach Zdroju, przy zjeździe do uzdrowiska, tir zderzył się z osobówką. Policjanci, którzy dojechali na miejsce ustalili, że w zdarzeniu brały udział 3 samochody: dwa osobowe i jeden ciężarowy. Nieznane są dokładne okoliczności tego wypadku. Należy jeszcze poczekać na przesłuchanie wszystkich świadków, ewentualną opinię biegłego z zakresu ruchu drogowego i ostateczną analizę zebranej dokumentacji.Tuż po wypadku ustalono, że przed zderzeniem z tirem kierowca Forda Focusa stał na lewoskręcie do uzdrowiska. Jechał od strony Bielska-Białej, podróżował jeszcze z dwoma pasażerami. Do wypadku doszło, kiedy jego samochód znajdował się na lewym pasie trasy prowadzącej do Bielska-Białej. Nieszczęśliwie, w tym samym momencie jechał tamtędy kierowca tira. Zderzenie tych dwóch pojazdów okazało się tragiczne w skutkach. Mężczyźni z osobówki zostali zakleszczeni w samochodzie. Niezbędna była pomoc strażaków. Podjęto również decyzję o wezwaniu dwóch helikopterów pogotowia lotniczego. Niestety, obrażenia kierowcy focusa, 31-letniego bielszczanina, i podróżującego z nim pasażera, 34-letniego mieszkańca Jaworza, okazały się bardzo poważne. Pomimo starań lekarzy i ratowników nie udało się ich uratować. Obydwaj zmarli jeszcze na miejscu wypadku. W związku z tym faktem, jeden ze śmigłowców został odwołany.Ekipa pogotowia lotniczego zabrała do szpitala jedynie 71-letniego mieszkańca Bielska- Białej, drugiego pasażera focusa. Niestety, następnego dnia dyżurny pszczyńskiej jednostki został powiadomiony o jego śmierci.

Miejsce zdarzenia

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.