Wiadomości

  • 5 września 2017
  • wyświetleń: 7365

Od środy zmiana organizacji ruchu na ulicach Zdrojowej i Jeziornej

W środę, 6 września ruszy kolejny etap prac na największej w tym roku inwestycji drogowej prowadzonej przez powiat pszczyński - przebudowie ul. Zdrojowej w Pszczynie i Jeziornej w Goczałkowicach-Zdroju. Na kolejnym odcinku zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu.

Ul. Zdrojowa w remoncie - 08.2017 · fot. Powiat


Tego dnia ruszą prace na odcinku od GPW do skrzyżowania ulic Zdrojowej i Grzebłowiec. Nadal wyłączona z ruchu pozostanie ul. Jeziorna (od skrzyżowania z ul. Zimową do granicy z Pszczyną - z wyjątkiem dojazdu do posesji). Ulica Wiejska/Gerberów będzie drogą bez przejazdu - bez możliwości zjechania z ul. Gerberów w ul. Jeziorną.

Ze względów technicznych dojazd do ulic Aleja I i Aleja II będzie na przemian możliwy od strony Pszczyny lub Goczałkowic. Mieszkańcy tych ulic będą informowani o możliwościach dojazdu przez pracowników wykonawcy robót. Podobnie będzie z dojazdem do firmy MAT-BUD. O możliwościach dojazdu do firmy należy każdorazowo pytać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 502 506 230.

Nie będzie także przejezdne skrzyżowanie ulic Zdrojowej i Grzebłowiec. Przepraszamy za utrudnienia, a kierowców prosimy o ostrożną jazdę i kierowanie się objazdami.

Etap 3 - Zdrojowa, Jeziorna
Zmiana organizacji ruchu na Zdrojowej i Jeziornej · fot. Powiat


- Inwestycja polega na przebudowie ponad 3,5-kilometrowego odcinka drogi. Prowadzenie prac na tak długim fragmencie to złożony proces logistyczny. Dlatego prosimy mieszkańców o wyrozumiałość. Zapewniam, że staramy się prowadzić prace tak, by mieszkańcy w jak najmniejszym stopniu odczuwali utrudnienia - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

W ramach zadania nastąpi przebudowa i budowa ciągów pieszych i rowerowych, przebudowa odwodnienia odcinka drogi wojewódzkiej DW939 i przebudowa zatoki autobusowej. Ponadto, wykonane zostanie pobocze gruntowe i parking dla samochodów osobowych, a także przebudowane zostaną m.in. odwodnienia drogi, istniejące zjazdy czy oświetlenie drogowe.

Wartą prawie 8,4 mln zł przebudowę ul. Zdrojowej w Pszczynie i Jeziornej w Goczałkowicach-Zdrojowej wykonuje firma M-SILNICE a.s. Przypomnijmy, że zadanie realizuje powiat pszczyński przy udziale finansowym gminy Pszczyna i gminy Goczałkowice-Zdrój.

Mapa objazdu:Ul. Zdrojowa
fot. Powiat


Mapa objazdu w pliku do pobrania: Etap 3 - Zdrojowa, Jeziorna

new / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa ul. Zdrojowej i Jeziornej" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa ul. Zdrojowej i Jeziornej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa ul. Zdrojowej i Jeziornej" podaj