Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 lipca 2017
  • 31 lipca 2017
  • wyświetleń: 19322

89-letni mieszkaniec Goczałkowic najstarszym kursantem w Polsce!

Pan Piotr Lipa z Goczałkowic-Zdroju w wieku 89 lat zdał egzamin na prawo jazdy! W piątek senior odebrał dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów i od razu wsiadł za kierownicę swojego samochodu.

Piotr Lipa
89-letni mieszkaniec Goczałkowic najstarszym kursantem w Polsce! · fot. OSK3 Grzegorz i Barbara Białas


89-latek po raz pierwszy zdał egzamin na prawo jazdy w 1957 roku. Mieszkaniec Goczałkowic-Zdroju jeździł samochodem przez 60 lat do czasu, gdy w czerwcu br. za drogowe wykroczenie policja naliczyła mu aż 18 punktów karnych. Mandaty otrzymywał głównie za nadmierną prędkość. - Przyznaje, zdarzało mi się przekraczać prędkość i zostałem za to wiele razy ukarany - mówi Piotr Lipa. Senior miał już wcześniej na swoim koncie 10 punktów karnych, przez co po czerwcowym wykroczeniu prawo jazdy przepadło.

Mężczyzna nie wyobrażał sobie życia bez samochodu. Pomimo sędziwego wieku bez problemu przeszedł badania lekarskie, odbył cały kurs uzupełniający w Ośrodku Szkolenia Kierowców 3 w Pszczynie i podszedł do egzaminu. Pomimo pierwszych niepowodzeń nie poddał się i zdał teorię za drugim razem, a praktykę za czwartym podejściem.

- Mieliśmy już kursantów z Tunezji, Kenii, Niemiec, Holandii, Norwegi oraz Libii, ale ten kursant przebił wszystkich. Pan Piotr jest Polakiem, ale za to najstarszym w Polsce, który zdał egzamin na prawo jazdy. Jest to zdecydowanie najlepszy z najlepszych przykładów na to, że chcieć to móc - mówi Barbara Białas, właścicielka Ośrodka Szkolenia Kierowców 3 w Pszczynie.

W miniony piątek 89-letni kierowca odebrał prawo jazdy w Starostwie Powiatowym. Od razu wsiadł za kółko swojej niebieskiej Skody.

Loading...

ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.