pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2017
  • wyświetleń: 2701

[ZDJĘCIA] Gimnazjaliści z "czwórki" w pszczyńskiej komendzie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie" podaj

Komendę Powiatową Policji w Pszczynie odwiedzili uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 4 w Pszczynie wraz z doradcą zawodowym. Podczas tej wizyty uczniowie klasy trzeciej mieli okazję zapoznać się z pracą policjantów, a nawet być przez chwilę funkcjonariuszem policji, wypełniając specjalnie przygotowane druki.

Gimnazjaliści w pszczyńskiej komendzie - 05.2017 · fot. KPP Pszczyna


Mury pszczyńskiej komendy gościły uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Pszczynie. Cel wizyty zainteresowanych był jeden - "Chcą w przyszłości wstąpić do służby w policji". Uczniowie klasy trzeciej mieli szansę poznać zasady doboru do służby w policji, która zaprezentowana została przez profilaktyka na sali odpraw.

Największe emocje wywołała prezentacja filmu instruktażowego dotyczącego testu sprawności fizycznej. Już podczas jego emisji uczniowie wykonywali szkice układu poszczególnych przeszkód, celem jak stwierdzili: "Podnoszenia swojej tężyzny fizycznej podczas lekcji wychowania fizycznego". Uczestników spotkania odwiedził także dzielnicowy, który opowiedział o swoich obowiązkach i zapoznał z programem "Dzielnicowy bliżej nas". Również policjant z zespołu do spraw nieletnich i patologii włączył się w spotkanie opisując swoje obowiązki, które wykonuje każdego dnia.

Gimnazjalistów zaciekawił fakt, iż ten funkcjonariusz policji nie był ubrany w mundur. Na te i wiele innych pytań zainteresowani uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Mogli również przez chwilę poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze policji wykonując wszystkie czynności na miejscu zasugerowanego zdarzenia drogowego zakwalifikowanego jako kolizja drogowa. W tym celu zaprezentowano urządzenia do badania stanu trzeźwości oraz rozdano specjalnie przygotowane na te zajęcia druki, aby każdy mógł je wypełnić.

Na zakończenie spotkania uczestnicy ponownie stwierdzili: "Nadal chcą wstąpić do służby w policji" co napawa optymizmem.

new / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie" podaj