Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 20855

[ZDJĘCIA] Koniec roku szkolnego dla maturzystów w Pszczynie

Choć w piątek, 28 kwietnia dla kilkuset uczniów z Chrobrego, Samochodówki i Rolniczoka zakończył się rok szkolny, absolwenci nie mogą jeszcze myśleć o wakacjach. Przed nimi jeden z najważniejszych egzaminów w życiu - matura.

Maturzyści zakończenie roku w PZS nr 2 · fot. Powiat


W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie, największej placówce prowadzonej przez powiat pszczyński, pożegnano uczniów III klas liceum i IV technikum. Zgodnie z tradycją podczas uroczystości uczniowie, którzy uzyskali wysoką średnią (powyżej 4,75) mogli złożyć wpisy do "Złotej Księgi". W tym roku karty księgi zapisało 14 uczniów.

- Życzę wam wszystkiego dobrego i powodzenia na maturze i egzaminach zawodowych, żeby każdy mógł robić w życiu to, co mu się wymarzyło - mówił do uczniów dyrektor szkoły, Piotr Cygan, który wspólnie ze starostą Pawłem Sadzą wręczył absolwentom świadectwa.

Uroczystość była także okazją do wyróżnienia i wręczenia nagród dla wybitnych uczniów, którzy z sukcesami reprezentowali szkołę w olimpiadach naukowych i sportowych.

Maturzyści zakończenie roku w PZS nr 1 · fot. Powiat


Rok szkolny zakończył się także dla 18-osobowej klasy IV AT technikum. - Nie bójcie się wyzwań. Macie bardzo dobre zawody. Zdobywajcie nowe umiejętności i kwalifikacje. Idźcie w przyszłość z podniesioną głową. Niech sukcesy was uskrzydlają, a porażki hartują i mobilizują. Zapraszam do odwiedzania szkoły. Zawsze jesteście tutaj mile widziani - podkreślała Teresa Wojtanowicz, dyrektor "Samochodówki".

Z kolei w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie ze szkolnymi murami pożegnali się uczniowie sześciu klas trzecich. Podczas uroczystości oprócz świadectw i wyróżnień wręczono także m.in. statuetkę dla najlepszego absolwenta. Najlepszą uczennicą Chrobrego okazała się Magdalena Zawisza.

Maturzyści zakończenie roku w I LO im. Bolesława Chrobrego · fot. Powiat


- Z tych lat zostaje najwięcej wspomnień i najwięcej przyjaźni. Matura nie udowodni, że jesteście dojrzali. Matura nie udowodni, że jesteście dorosłymi ludźmi. To wy musicie to udowodnić każdego dnia po maturze. Życzę wam połamania piór i pewności siebie. Jeśli spojrzy się na waszych profesorów oraz historię tej szkoły, to o wyniki waszych egzaminów wszyscy możemy być spokojni - zwracał się do uczniów starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Podczas uroczystości w "Chrobrym" za oprawę artystyczną zadbali zarówno absolwenci, jak i ich młodsi koledzy. Maturzyści do szkolnych ławek wrócą już w czwartek (4 maja). Wtedy zmierzą się z egzaminem z języka polskiego.

ab, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.