Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2017
  • 29 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 19417

Zagrożenie powodziowe zanika. Woda w rzekach opada

Od północy normuje się sytuacja na wszystkich rzekach, które przepływają przez powiat pszczyński. Odwołano już stan alarmowy na Pszczynce w Pszczynie.

Pszczynka, powódź, rzeka, stan ostrzegawczy
Rzeka Pszczynka w Mizerowie przekroczyła stan ostrzegawczy · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Najgorsza sytuacja jest nadal na Pszczynce w Mizerowie oraz na Wiśle w Goczałkowicach-Zdroju. W sobotę rano na obu rzekach przekroczone były stany alarmowe, jednak w przypadku tej pierwszej wody już nie przybywa, a w przypadku drugiej minimalnie ubywa. Pomiar wykonany w sobotę o godzinie 6.00 w Mizerowie wskazał 290 cm, co oznacza stan alarmowy przekroczony o 40 centymetrów. Ta sama rzeka w Pszczynie utrzymuje się w strefie ostrzegawczej.

Wodowskaz na Wiśle w Goczałkowicach-Zdroju wskazał w sobotę rano 455 cm. Stan alarmowy jest ciągle przekroczony o kilkadziesiąt centymetrów, jednak tendencja jest spadkowa. W ciągu godziny ubywa średnio 3 cm wody.

Przypominamy, że wczoraj o godzinie 9.00 wojewoda śląski wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe na terenie całego województwa śląskiego.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.