pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2017
  • 10 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 11538

W dawnej księgarni powstanie szkoła tańca, a w cukierni - czytelnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Pszczynie" podaj

Zamknięcie cukierni oraz księgarni przy ulicy Piastowskiej wywołało nie lada zdziwienie wśród mieszkańców Pszczyny. Od kilku miesięcy lokale te stoją puste, a okna są zalepione papierem. Pojawił się jednak pomysł, jak zagospodarować to miejsce.

piastowska, czartak
Ulica Piastowska - kwiecień 2017 · fot. pless.pl


Lokal, w którym do niedawna znajdowała się księgarnia Czartak, zostanie przejęty przez Pszczyńskie Centrum Kultury. W tym miejscu ma zostać utworzona... szkoła tańca!

- Do części po księgarni zostanie przeniesiona sekcja taneczna z Pszczyńskiego Centrum Kultury. Niewiele potrzeba na adaptację tego pomieszczenia. Przewidziany jest lekki remont, wymieniona zostanie również podłoga. Rozważana jest także opcja montażu luster - informuje Piotr Łapa, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Szkoła tańca od wielu lat cieszy się bardzo dużą popularnością i na bieżąco jest prowadzony nabór młodych tancerzy. Rozpoczęcie zajęć w nowym lokum zaplanowano po wakacjach.

piastowska, czartak
Ulica Piastowska - kwiecień 2017 · fot. pless.pl


Z kolei lokal po cukierni ma przejąć Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, która chce tam uruchomić czytelnię. - Ma to być miejsce o kameralnym, swojskim klimacie, żeby czytelnicy mogli spokojnie posiedzieć, skorzystać ze zbiorów, poczytać. Ponadto dyrektor biblioteki chce uruchomić stanowiska z dostępem do internetu. Znajdzie się tam sprzęt, którym obecnie dysponuje biblioteka, a więc cztery stanowiska komputerowe - mówi Piotr Łapa.

W pomieszczeniu przewidziane są też prace remontowe, w ramach których odświeżone zostaną ściany oraz będą zakupione nowe meble. Brana jest również pod uwagę przebudowa związana z sanitariatami. Na efekty będziemy musieli zaczekać do wakacji.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Nieruchomości w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Pszczynie" podaj