Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2017
  • 25 maja 2017
  • wyświetleń: 11706

Nabór wychowanków do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego

Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Pszczynie prowadzi nabór dla dzieci i młodzieży. Do Ośrodka mogą uczęszczać osoby w wieku od 3 do 25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim, ze sprzężeniami oraz schorzeniami neurologicznymi.Pszczyński Ośrodek posiada status niepublicznej placówki oświatowej. Jest także miejscem wielospecjalistycznej rehabilitacji medycznej i ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wychowankom zapewnia nieodpłatną pomoc w zakresie wychowania przedszkolnego w grupach przedszkolnych, a także nauczania w grupach szkolnych i zajęć rewalidacyjno-wychowawczych zespołowych.

Ponadto podopieczni mogą korzystać z zajęć specjalistycznych z zakresu: terapii oraz diagnozy psychologicznej; terapii oraz diagnozy logopedycznej/neurologopedycznej; rehabilitacji ruchowej (oferujemy kinezyterapię, hydroterapię, magnetostymulację, NDT Bobath, światłolecznictwo, masaż, kinesiotaping, pomoc w doborze sprzętu rehabilitacyjnego); terapii zajęciowej, a także hipoterapii i dogoterapii.

Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy
Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy prowadzi nabór wychowanków. · fot. DOREW


Wkrótce Ośrodek przenosi się do nowego obiektu - Domu Kulejących Aniołów w Piasku, gdzie działać będą nowoczesne, specjalistyczne sale i gabinety, m.in. Sala Doświadczania Świata, sala do terapii Integracji Sensorycznej, gabinet hydromasażu, sala do kinezyterapii i wiele innych. Ponadto DOREW prowadzi zajęcia w krytej pływalni w Woli i Goczałkowicach-Zdroju, hali sportowej "Iskra" w Pszczynie oraz jaskini solnej w Goczałkowicach-Zdroju.

Kadra DOREW to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: nauczyciele - oligofrenopedagodzy, psycholodzy, logopedzi, neurologopedzi, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, pielęgniarki i opiekunowie dziecięcy. Ośrodek oferuje także opiekę pielęgniarską, opiekę lekarską neurologa dziecięcego, lekarza rehabilitacji medycznej oraz pediatry.

Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy
Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy prowadzi zajęcia dogoterapii. · fot. DOREW


DOREW posiada również własny tabor samochodowy, dzięki któremu zapewnia podopiecznym codziennie dowóz na zajęcia i odwóz do domów. W ramach pobytu w placówce dzieci korzystają z dwóch posiłków dziennie - śniadania i obiadu. Istnieje również możliwość dostosowania posiłków do codziennej diety dziecka.

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16.00 przez cały rok - ośrodek zapewnia opiekę również w okresie wakacji i ferii zimowych.

Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy
Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy prowadzi zajęcia hipoterapii. · fot. DOREW


W dniach 24-28 kwietnia oraz 15-19 maja pracownicy ośrodka zapraszają na bezpłatne konsultacje i diagnozę dziecka. Dokładną datę i godzinę należy ustalić telefonicznie pod numerem: (32) 210-48-47.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.