Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2017
  • 2 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 16009

[ZDJĘCIA] Pożar traw w Piasku. Poparzona kobieta trafiła do szpitala

W sobotę przed południem w Piasku doszło do nietypowego zdarzania. Kobieta próbowała na własną rękę ugasić pożar traw. Poparzoną 61-latkę do szpitala przetransportował zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pożar traw w Piasku. Poparzona kobieta trafiła do szpitala - 01.04.2017 · fot. OSP Piasek


Około godziny 11.00 pszczyńscy strażacy zostali poinformowali o pożarze traw przy ulicy Kochanowskiego w Piasku. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Piasku.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zauważyli poparzoną kobietę, która na własną rękę próbowała ugasić pożar traw. Natychmiast wezwano zespół ratownictwa medycznego, który po wstępnym przebadaniu 61-letniej kobiety podjął decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec LPR-u lądował na boisku przy ulicy Sucharskiego - mówi st. kpt. Mateusz Caputa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie.


Autor filmu: Ewa Luranc

Kobieta z poparzeniami ciała została przewieziona do szpitala. Działania zakończono około godziny 12.30.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie kolejny już raz apeluje o niewypalanie traw! Przyczyną ponad 94% pożarów traw jest działalność człowieka, gdyż nadal wśród wielu osób panuje przekonanie, że wypalanie traw powoduje jej szybszy i bujniejszy odrost, przynosząc więcej korzyści ekonomicznych.

lotnicze pogotowie ratunkowe
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wylądował na boisku przy ulicy Sucharskiego w Piasku · fot. Oskar Piecuch / pless.pl

ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.