Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 marca 2017
  • 6 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 9036

[ZDJĘCIA] Dzień Otwarty w pszczyńskim Rolniczoku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Jak zwykle podczas Dnia Otwartego w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Kilkuset gimnazjalistów w ciągu trzech godzin zobaczyło m.in. liczne wykłady, pokazy strażackie czy prezentacje przygotowane przez pracowników służby więziennej.

Dzień otwarty PZS nr 2 - 04.04.2017 · fot. Powiat


Dzień Otwarty w PZS nr 2, który odbył się 4 kwietnia był doskonałą okazją do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły. W tym dniu gimnazjaliści i ich rodzice mogli osobiście zwiedzić pracownie szkolne i obiekty sportowe, wziąć udział w zajęciach otwartych, obejrzeć stoiska prezentujące poszczególne kierunki kształcenia oraz przygotowane przez młodzież pokazy umiejętności zawodowych i wystawy tematyczne. Była to również okazja do bezpośrednich rozmów z uczniami i nauczycielami, którzy chętnie udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania.

Jak co roku, dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyły się pokazy przedstawicieli służby więziennej oraz strażaków. Młodzież mogła przymierzyć kombinezony używane w akcjach oraz poznać tajniki tych zawodów.

Dzień otwarty PZS nr 2
fot. Powiat


Podczas dnia otwartego uczniowie mogli także zwiedzić m.in. pracownie mechatroniki, architektury krajobrazu czy pracownie geodezji. Dla zwiedzających przygotowano też liczne wykłady.

Szkoła od lat współpracuje z placówkami zagranicznymi. - Coraz bardziej poszerza nam się oferta krajów, z którymi współpracujemy. Obecnie są to Norwegia, Hiszpania, Portugalia, Niemcy i Czechy. Próbujemy też zacząć współpracę z Irlandią. Oferta jest szeroka. Przede wszystkim stawiamy na dobre przygotowanie zawodowe, szukamy coraz lepszych pracodawców i zacieśniamy tę wielokierunkową współpracę - mówi Mirosława Bienioszek, wicedyrektor PZS nr 2. - Po dzisiejszym dniu mogę powiedzieć, że zainteresowanie ofertą szkoły jest bardzo duże - podkreśla.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.