pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 lutego 2017
  • wyświetleń: 3975

W starostwie podziękowano uczniom za ich zaangażowanie w WOŚP

17 lutego w sali sesyjnej pszczyńskiego starostwa zgromadziło się prawie sto osób. Starosta pszczyński, Paweł Sadza podziękował uczniom, którzy zaangażowali się w kwestowanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz tym, którzy czynnie włączyli się w organizację obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Wolontariusze wośp Pszczyna
Podziękowano uczniom za ich zaangażowanie · fot. Powiat


Tegoroczny Powiatowy Sztab WOŚP skupiał prawie sto osób - młodzież i nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki, III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie oraz członków Uczniowskiego Klubu Sportowo - Turystycznego "DIABLAK". Do puszek udało się łącznie zebrać prawie 24 tyś. zł. Podczas finału WOŚP zostały zorganizowane także zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Spotkaliśmy się dzisiaj, żeby zobaczyć te wszystkie twarze najwspanialszych wolontariuszy, którzy brali udział w tej akcji. Jestem przekonany, że zdecydowana większość, to nie są wolontariusze "raz do roku". Chciałbym żebyście zachęcali innych do takiego działania - nie tylko podczas WOŚP, ale pomagając każdego dnia tym, którzy tego potrzebują - mówił wręczając dyplomy starosta Paweł Sadza.

Wolontariusze wośp Pszczyna · fot. Powiat


- Najważniejsze jest to, że wy chcecie wyjść na ulice i te pieniądze zbierać, a także, że są osoby, które pieniądze dają. Jesteśmy przeszczęśliwi, że tyle młodych osób się w to angażuje - podkreślała Agnieszka Szczypka-Wojciech, szef Powiatowego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

21 lutego starosta spotkał się także z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego i podopiecznymi Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, którzy czynnie brali udział w organizacji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Przypomnijmy, że uczniowie m.in. wystawili sztukę "Więzień Magdeburga", pokazując w ten sposób swoją interpretację wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918r.

new, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.