pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 lutego 2017
  • wyświetleń: 8191

Ponad 1,5 roku prac społecznych za przekazywanie marihuany

Prace społeczne i nawiązkę na cele zapobiegania oraz zwalczania narkomanii musi zrealizować 20-latek z Goczałkowic-Zdroju, który przyznał się do nieodpłatnego udzielania ziela konopi znajomym. Z jego nielegalnej działalności w ciągu kilkunastu miesięcy skorzystało 9 osób.

Zgromadzony przez pszczyńskich policjantów materiał wskazywał, że 20-latek dopuścił się czynów opisywanych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Przedstawiono mu 9 zarzutów dotyczących udzielania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. W najbliższym czasie, zgodnie z decyzją sądu, 20-latkowi przyjdzie popracować społecznie.

Wskazaną liczbę godzin miesięcznie będzie musiał zrealizować w wyznaczonym na terenie miasta ośrodku przez okres przeszło 1,5 roku. Wszystko ma odbywać się pod czujnym okiem kierownictwa i personelu placówki. Ostatecznie, informacja o zakończeniu prac wraz z oceną jego starań ma wrócić do sądu. Od treści przesłanych "referencji" będzie więc zależał jego dalszy los.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.