pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 stycznia 2017
  • wyświetleń: 5268

Policjant spotkał się ze 160 seniorami z gminy Miedźna - zdjęcia

Policjant z Pszczyny spotkał się z 160 seniorami z gminy Miedźna. Skorzystał z zaproszenia miejscowego banku, aby przeprowadzić dla tamtejszych mieszkańców prelekcję na temat bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych uczestników ruchu. W związku ze zbliżającymi się świętami Babci i Dziadka policjant przypomniał również o sposobach działania oszustów wykorzystujących metodę na tzw. wnuczka.

Akcja Bezpieczny senior na drodze i w domu - 01.2017 · fot. KPP Pszczyna


Podczas spotkania st. sierż. Szymon Czysz z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się na drodze takie jak, np. planowanie podróży w godzinach dopołudniowych gdy ruch pojazdów jest mniejszy.

Nie zapomniano również o poznaniu mechanizmu działania oszustów, którzy wyłudzają pieniądze. Przypomniano, również że oszuści modyfikują "metodę na wnuczka", stosując warianty: "na policjanta", "na wypadek","na porwanie", itp.

Aby podnieść poziom bezpieczeństwa na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe z instrukcją jak je najefektywniej nosić i być lepiej widocznym.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.