pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 stycznia 2017
  • wyświetleń: 10550

Z dwoma promilami prowadził Opla, w ręce policji wpadł w lesie

Ostatnie dni minionego roku z pewnością zapadną w pamięci 44-letniego kierowcy Opla. Mężczyzna wpadł w ręce pszczyńskich mundurowych po tym, jak skręcił do lasu i zaparkował w zaciemnionym miejscu. Twierdził, że chce odpocząć przed dalszą podróżą. Miał w swoim organizmie przeszło 2 promile alkoholu.

Mieszkaniec Frydku rozpoczął noworoczne biesiadowanie już w piątek. W stanie uniemożliwiającym mu sprawne pokonanie trasy wyruszył w drogę. Po przejechaniu kilku kilometrów poczuł jednak, że przeliczył swoje możliwości. Chcąc odpocząć zjechał do lasu.

Zauważyli to policjanci, którzy akurat patrolowali rejon Woli. Postanowili zainterweniować, ponieważ obawiali się, że kierowca mógł źle się poczuć. Kiedy podeszli do samochodu, zarówno silnik, jak i światła, były włączone, a mężczyzna opierał głowę o kierownicę. Przypuszczali, że zasłabł.

Wszelkie wątpliwości rozwiała silna woń alkoholu, którą policjanci wyczuli od niego oraz jego bełkotliwa mowa i problemy z utrzymaniem równowagi. Stan kierowcy potwierdziło wykonane badanie. Urządzenie pokazało przeszło 2 promile alkoholu w jego organizmie.

44-latek z Frydka Nowy Rok przywitał już bez prawa jazdy, a w najbliższym czasie o jego dalszym losie będzie decydował sąd i prokurator.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.