pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 grudnia 2016
  • 25 stycznia 2017
  • wyświetleń: 13987

Pszczyńscy kolarze marzą o busie - to już ostatnie dni, by pomóc klubowi

Kolarze z klubu LK UKS Pszczyna co roku przemierzają tysiące kilometrów, by wystąpić na zawodach i reprezentować nasze miasto i region. Od lat korzystają z samochodu, którego utrzymanie przekracza wartość samego pojazdu, dlatego postanowili wykorzystać popularny serwis internetowy "Polak potrafi", by zebrać pieniądze na zakup używanego busa, który pozwoli im przemieszczać się na terenie kraju i za granicą.

LK UKS Pszczyna, kolarze, kolarstwo
Pszczyńscy kolarze marzą o busie i liczą na pomoc internautów. · fot. LK UKS


Ludowy Kolarski Uczniowski Klub Sportowy Pszczyna działa od 2004 roku i jest kontynuacją tradycji kolarskich krzewionych przez takich wielkich kolarzy jak Stanisław, Franciszek czy Kazimierz Gazda. Klub ten zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży.

- Aktualnie działalność naszego klubu wspierana jest przez jednego z największych Polskich kolarzy zawodowych, ścigających się w peletonie Wordtour Przemysława Niemca. Nasi wychowankowie chłopcy jak i dziewczyny, wzorując się na wspaniałych sukcesach Przemka zdobywają w wyścigach ogólnopolskich jak i zagranicznych czołowe miejsca - piszą o sobie. - Na przestrzeni tych kilkunastu lat zdobywaliśmy w kolarstwie szosowym medale Mistrzostw Polski złote srebrne i brązowe. Co roku regularnie szkolonych jest około 20 zawodników i zawodniczek, którzy w trakcie każdego sezonu startują w około 50 wyścigach kolarskich - mówią i nadmieniają, iż od początku powstania klubu do dnia dzisiejszego działalność szkoleniowa prowadzona jest nieodpłatnie, a wszystkie zbierane środki finansowe przeznaczane są na statutowe zadania klubu,takich jak zakup sprzętu kolarskiego, strojów czy uczestnictwo w wyścigach kolarskich.

Teraz sami postanowili poprosić o pomoc w zbiórce pieniędzy (w kwocie 30 tys. złotych) na zakup używanego osobowego busa typu Fiat Scudo w wersji Long, który ma służyć do transportu na wyścigi kolarskie. W tym celu korzystają z serwisu Polak potrafi.- Kiedy dwanaście lat temu powstawał ten klub, dzięki pomocy założycieli zakupiliśmy do transportu kolarzy używanego busa Mercedesa Sprintera, którego zakup był nieodzowny gdyż oprócz zabezpieczenia kolarzy na treningach w tygodniu pojazd konieczny jest do transportu na wyścigi, które odbywają się w weekendy - wspominają i opisują stan obecny: - Jeżdżąc rocznie około 40 tys. km przy kolarzach, aktualnie samochód ten ma przejechane 600 tys. km. Był wielokrotnie remontowany i przywracany do stanu używalności, jednakże aktualny jego stopień zużycia przekracza opłacalność jego remontowania - tłumaczą swój apel o wsparcie finansowe.

Kolarze wyznaczyli sobie termin zebrania 30 tysięcy złotych do 29 stycznia 2017 roku. Jeśli się to uda, to zapowiadają, że w ciągu kolejnych dwóch miesięcy zakupią auto. Mają prawo wierzyć, że akcja okaże się skuteczna, co doskonale pokazała ostatnia inicjatywa Moniki Kubicy, wolontariuszki z Pszczyny, która poprzez ten sam serwis zebrała kilkunastotysięczną kwotę na wyposażenie szkoły w Kenii. Każdy kto chce pomóc wychowanko LK UKS może to zrobić pod adresem polakpotrafi.pl/projekt/kolarze-pszczyna

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.